dolgu hassasiyeti geçmiyor help

Güünooo, acaba ben mi ruh hastasıyım yoksa dolgu böyle bir şey yeni mi keşfediyorum ?
İlk defa dolgu yaptırdım ve evet onca yılın ardından hekim 6 tane daha irili ufaklı dolgu yaptı.
Fakat belli bölgelerdeki hassasiyet geçmiyor hekim bazı bölgelerde çürüklerin derin olduğunu söyledi, acaba bundan dolayı hassasiyeti uzun sürüyor zamanla geçecek olabilir mi ?
Birde küçük soru bırakayım kendimce, dolgu yaptırdığınız bölgeyi ağzınızı böyle tam kapatıp sıktığınızda 2-3 snlik keskin bir sızlama bırakıyor mu yoksa sıfır sızı mı ?
Teşekkürler anonim insanlar

Neden çürükleri temizlemeden dolgu yapmış ki? Dişçi değilim sağlıkçı değilim ama benim mantığım çürüğün üstünü dolguyla kapatmayı almadı ne hikmetse. Benim bildiğim o çürük tedavi edilir, oradan temizlenip üstüne dolgu atılır. Bu arkadaş ne yapmış anlamadım. Uzun ömürlü müşteri üretmeye çalışmış herhalde.

Benim bildiğim dolguda sıfır sızı olur, amalgam bile olsa. Sızı varsa zaten orası hassastır orada problem vardır. Dişçinin boğazını sıkman gerekebilir.
  • 1bir1bir1  (29.04.21 10:51:07)
Derin çürük olan dişlerde hassasiyet bir süre devam edebilir. Dolgu yüksek kalmış olabilir. Dediklerinizin hepsi bende de oldu ama sonra geçti.

  • thewhitewolf  (29.04.21 11:11:05)
Bende gecmesi 6 aydan fazla surmustu

  • jrixy  (29.04.21 13:46:57)
çürük ne kadar derinse hassasiyet de o kadar uzun sürer.

  • candide  (29.04.21 15:44:34)