[]

Hasta cocker

Merhabalar,
6 aylık köpeğim hiç birşry yemiyor içmiyor Bi ka gündür.
Çok oburdur normalde herşeyi yer. Rontgen çekildi, birşey çıkmadı. Kan tahlililinde virüs var dedi veteriner. Serum alıyor son iki gündür, serumla biraz kendisine geliyor ama eski halinden eser yok.

Ben yediği birşeyden şüheleniyorum ama föntgende bişi çıkmadı.
Önceleri beyaz kusuyordu artık sarı kusuyor. Hiçbirşry yemediği için kusamıyor da öğürüyor. Normalde hiç salyası akmaz inanılmaz salyası akıyor. Halsiz. Benzer şeyler yaşayanlar oldu mu? Veterineri mi değiştirsem?
Erkek cocker bu arada

 
ne virüsü olduğunu söylemedi mi?
bir veterinere daha gösterin, ne olur ne olmaz.
sadece serumla müdahale edilmesi tuhaf biraz.
biraz yetersiz müdahale gibi geldi bana.
bağışıklığı güçlensin falan diye viyo recuperation vermedi mi?
vermediyse bir sorun, üründen haberi yoksa veteriner değiştirin.
vermiyorsa da sebebini sorun, kurcalayın biraz.

olur da kortizon vermek isterse sakın izin vermeyin.

geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (29.04.21 07:31:13) 
3 tane de iğne yaptı biti antibiotik ama adını sormadım. ne virüsü olduğunu anlayamadılar. kan tahlilinde kansızlık çıktı dedi bi veteriner, d ve b vitamini de vereceğim dedi. kusmaya karşı da iğne yaptılar ama sürekli öğürüyor. bu sabah kaka yaptı su gibi, dün şırıngayla verdiğimiz mamayı az olsa kusmadığını düşündüm.


  • euteamo  (29.04.21 07:34:14) 
aslında kaka yapması bir anlamda iyi.
yani sindirimi çalışıyor.
evet, dün verdiğiniz mamayı da kusmamış belli ki.
sabırlı olun, toparlar umarım.

ne yaptığını detaylı olarak sorun.
bence yine de başka bir veteriner fikri almakta fayda var.
  • blatta hiberna  (29.04.21 07:38:35) 
Çok geçmiş olsun. Hastalığa dair pek bir fikrim yok açıkçası ama bizim köpeğimiz de o yaşlardayken böyle tam çözülemeyen bir hastalık geçirmişti. Hatta %80 ihtimalle öleceğini söylemişti veteriner ama atlattı hastalığı. Umarım sizinki de bir an önce toparlar.

İçiniz rahat edecekse farklı bir veterinere daha gösterin bence de.
  • ms brownstone  (29.04.21 09:30:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.