[]

Kınama nedir? Neden yapılır?

Abd başkanını kınıyoruz, ab parlamentosunun bu kararını kınıyoruz, ingiltere başbakanını kınıyoruz vs vs. Bu gecede resmi gazetede kınanmış mesela joe biden.

Kınama resmi bişey mi? Neden yapılıyor? Ya da yapılınca sonuçları ne oluyor?


 
Konuya diplomatik dil olarak bakmak gerekiyor meseleye. kınamak, rahatsızlık duymak, alınan karar ve antlaşmaları yeniden gözden geçirmek vs.. her birisinin farklı,derin anlamları oluyor.
Biden'in soykırım kelimesini kullanmasından sonra (ki niyeti Türkiye'deki gündem/ortam düşünüldüğünde bazı iç çekişmeleri ve bazı karışıklıkları arttırmak ve ABD'den medet umanlar için bir işaret fişeğiydi bu ifade)
Türkiye'de hemen ardından
- siz misiniz covid19 dan kırılan kendi halkınıza (özellikle de zencilere) gereken tedavileri yapmayıp, tırlar dolusu silahla terör örgütüne yardım yapan? Biz de kuzey ırakta desteklediklerinize böyle operasyon yaparız diyerek ABD yi "kınamış" olduk.
Bu gara operasyonundan sonraki safhaydı ve geleceği belliydi .
Bir sonraki adımlar da hazır olmalı.
  • Erva  (28.04.21 06:37:31) 
twitter'daki en iyi parodisi sudur:
twitter.com

  • ezeriko  (28.04.21 10:07:15) 
"yaptığınız şey hoşumuza gitmedi. bir yaptırım kararı almıyoruz ama yine de bilin istedik"


  • co2s2  (28.04.21 11:14:03) 
kınama resmi bir uluslararası hukuk eylemidir.
bir uluslararası hukuk kişisinin, belli bir olayı yasal kabul etmediğini bildiren ve çiğnenen ya da tehdit edilen haklarını saklı tutmayı amaçlayan tek taraflı işlemidir.
yani sadece bilin istedik anlamına gelmez, hukuki sonuçları vardır, yani bu yaptığını onaylamıyorum ve gelecekte bu yaptığın şey üzerinden bana bir sonuç yansıtacak olursan bu sonucu da kabul etmeyeceğim anlamına gelir.
  • halanne  (28.04.21 14:00:51 ~ 14:03:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.