[]

Bluetooth Kulaklık - Seste Gecikme Kaçınılmaz mı?

Bu sorun kaçınılmaz mıdır?

1400 TL verip aldığım, Bluetooh 5 destekleyen kulaklık, bilgisayar hemen önümde, TV de 3 metre uzakta iken seste belirgin biçimde gecikmeye neden oluyor (sesle görüntü arasındaki zaman farkı).

Ses de pek berrak değil. Aynı kulaklığı üçüncü kez iade etmek zorunda kalacağım. Ve sanırım bir daha bir kulaklığa 300 TL'nin üzerinde para vermeyeceğim.

Bu kulaklığı almadan önce günlerce araştırma yapmıştım ve fiyat/performans oranı en iyi ürün olduğu için seçmiştim.

Şu an en önemli sorun sesteki gecikme. Aranızda bu sorunu yaşayıp çözebilen (veya en azından çözüm aramış olan) var mı?

Ürün Philips PH805.

versus.com
www.amazon.com.tr

 
pc ya da tv bluetooth 5 destekliyor mu?


  • ahoy kaptan  (27.04.21 23:33:03) 
@ahoy kaptan
PC'nin desteklemesinden Bluetooh 5 driver'ının veya codec'inin yüklü olmasını anlamalıyız sanırım.

Az önce Network Troubleshooter'ı Bluetooth için çalıştırdım ve bir sorun çözdüğünü söyledi (radio status gibi bir şeydi). Şimdi sesteki gecikme çok daha az gibi görünüyor.
  • pantepember  (27.04.21 23:50:09 ~ 23:50:42) 
Buraya bir not bırakmam gerektiğini düşünüyorum. Benzer bir sorun yaşayanlar için faydalı olabilir:
Kulaklığı test ederken Sound kısmından Hands-Free değil Stereo'nun seçili olduğundan emin olun. Sanırım şu ana kadarki testlerimde bu hataya düşüp denediğim kulaklıkların ses kalitesinin düşük olduğuna inandım.

  • pantepember  (29.04.21 21:46:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.