Evrenimizin hologrofik olduğunu anlayabilmek istiyorum

Çok okudum ama salak olduğum için anlayamadım.
Fizik ve dini açıdan oturtmak istiyorum artık.
Atom ve atom altı oarçacıkları ve prensiplerini de.

Basit anlatımlı bir video - belgesel öneriniz var mı? Türkçe alt yazı olursa çok sevinirim.
Türkçe yazı ya da kitap da olabilir.

Daha çok görsellerle ve hayattan pratik örneklerle anlayabiliyorum.

Her şeyin temeli enerji deniyor.

O kadar kıtım ki verdiğim cevap: masa sert abi ne enerjisi :)

Masaya ultra ultra ultra zoomlar yaparak atomlara kadar gösterip zihnime de yedirenileceğim, böyle güzel anlatımlı belgesel-video önerilerinizi rica edeceğim:)

Abi enerji diye sert olmıcak demek değil ki her şey enerji zaten baktığın zaman.

  • ceketimi alip cikcam  (27.04.21 22:29:03)
Steven Hawking'in kitaplarini okuyun, ama dayanagi olmayan dini goruslerden uzaklasmaniz gerek. Din bunu diyor diye baskalarindan duyduklariniza inanmamaniz gerek, dini kaynagindan ogrenecekseniz, fizik ogrenmek bagdasabilir, ama hurafelerle fizigi curutmeye kalkarsaniz bundan fizigin ya da dinin kaybi olmaz, kayip sizin olur. Bu nedenle Steven Hawking'in Zamanin Kisa Tarihi iyi bir baslangic.

  • howfaristhesky  (27.04.21 22:40:03)