[]

motosikletciler, 50cc scooter çalışmıyor.

rks pollo 50cc.

1 aydır calıştırmıyordum. bi calıştı gelince 100 metre sonra durdu duruş o duruş. marşa basınca hırhırhır yapıyor calışmıyor. yakıt var.

göstergelere yazılar rakamlar geliyor. bu akünün bitmediğine delalet olur mu yoksa zayıf aküde de gelir mi bu yazılar ?

bujiyi çıkardım geri taktım, piposundan az su geldi. kıvılcım geliyor pipo ucuna.

sonra rolanti vida ayarıyla oynadım biraz, şimdi uygun yerde değil muhtemelen.

sonrada cok biliomuşum gibi konuyla alakası olmamasına karşı bir videodan izleyip, karburator kapağını acıp, iğneyi en performans 5. centiğe getirdim. ses iyice değişti.

var mı başka yapabileceğim bişey. yada nedendir. tamirci de yok yakında.

 
Pipo ucuna kıvılcım geliyor derken buji ucunda görüyorsun değil mi kıvılcımı? Akü bitmiş olsaydı starta basınca tık diyip dururdu marş motorunu hırhır çeviremezdi. Buji ucunda ıslaklık olmamalı tamamen kuru olduğundan emin olmalısın çalışması için.


  • efsane  (28.04.21 02:47:51 ~ 03:04:24) 
50lik eski peugeot motorlara yağlı benzin (yağla karışırılmış benzin) koyarlardı. Motorsiklet çok durursa yağ dibe çöker motor çalışmazdı, uğraştırırdı adamı. Yağlı benzin kullanılıyorsa böyle bie ihtimal olabilir. Aküyü bitirme. ayaktan çalıştırmaya çalış varsa pedalı.


  • elitoangelito  (28.04.21 03:56:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.