[]

geçmeyen mide/karın ağrısı

sanırım midem.yani göbeğimin üstü.
2-3 gündür zehirlenmişim gibi gurul gurul gurulduyor, sancıyor ve epey şişkin.
normalde asla böyle olmam. sadece tek tük zehirlenme durumlarında olur.
bu süreçte tuvalete çıktım, başka şeyler yedim gitti vs ama şişlik ve acı hissi aynı.
onun dışında bulantım yok, biraz tadı gitmiş ıspanak yemiştim ama 4 gün olacak neredeyse.. böyle yapmamalı.
talcid aldım, soda içtim, aynı yine.

korkmalı mıyım? :((

 
reflü muhtemelen. reflü dietine bakabilirsin. yemek saatlerine dikkat et. birkaç güne düzelir. sabahları da mide koruyucu kullanabilirsin. akşamları yatmadan önce gaviscon veya reniduo içebilirsin. yatmadan en az 2 saat önce yemeyi içmeyi kesmeli, sabah kalkar kalkmaz hemen 1 bardak görece soğuk su içmelisin.


  • reanarchy  (27.04.21 16:25:01) 
Agri sirtina vuruyor mu? Safra kesesi olabilir. Yagli ve protein agirlikli yiyince daha aziyor mu?


  • tezek  (27.04.21 16:26:13) 
sırtıma vuran bel fıtığım (var) sanmıştım ama olabilir ya : (
yani inş değildir tabi safra kesesi ama.
öff . bu ara hep dışarıdan besleniyorum. normalde aşırı sağlıklı ev yemekleri yiyen biriydim. şimdi dışarıda kesin margarin falan koyuyorlar.
bunu bi düşüneyim.

reflüye benzemiyor çünkü. reflü veya aşırı kahve içmekten vs daha önce mide ağrısı yaşadığım oldu. bu öyle bişey değil.
neyse haftaya kan vereceğim. inş geçer.
  • rewlack  (27.04.21 18:30:41) 
Gazınız var gibi. Karnınızı ve ayaklarınızı sıcak tutun.


  • Avery  (27.04.21 20:47:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.