[]

Cam önündeki sardunyanın sararması

Merhabalar,

Mutfak camımın önüne sardunya aldım bayagı da çiçekli aslında ama haftada iki kere suluyordum, onun dışında da bir şey yapmıyordum.

Akşam güneşi alıyor çiçekler ve çok da soguktan etkilenicek bir nokta da değil arada kalıyor ama hep dışarda camın önündeler. Aldıktan sonra 2-3 hafta gibi bir süre sonra alttaki yaprakları sararmaya başladı. Şimdi haftada bir sulamaya başladım ama neden oldu acaba? Çok da güzel açmışlardı. Çiçeklerde herhangi bir sıkıntı ok sadece yeşil yaprakları solmaya ve sararmaya başladı.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 
Çok suluyor olabilirsiniz. Toprağa parmağınızı sokun, nemliyse su vermeyin. Ayda 1 su verdiğim kaktüs olmayan bitkilerim var.


  • whoosie  (27.04.21 13:35:06) 
çok fazla sulamışsınız.
bu mevsimde haftada, hatta on günde bir sulamanız yeter.
sardunya dayanıklıdır, kendi haline bırakın biraz.
toparlanır.
  • blatta hiberna  (27.04.21 14:39:43 ~ 14:40:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.