[]

Amazon.com’a iade yapan var mi?

Gelen bir urunu kullanmadan iade etmek istiyorum, sitesine baktim ama kafam cok karisti. Turkiye’deyim, bulundugum ilde dhl yok ups ve diger kargolar var. Surec hakkinda bilgisi olan var mi?
 
Siteden iade surecini baslatin. Onlar belirledigi bir kargo ile gelip evden urunu sizden aliyorlar zaten. Oldukca basit.


  • invictae  (27.04.21 12:58:20) 
yurtdışına iade yapmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla. com.tr'de olsa @invictae'nin dediği gibi ama yurtdışı için bu kadar basit olacağını sanmıyorum.


  • reanarchy  (27.04.21 12:59:43) 
Evet amazon amerika. İade islemlerini baslattigim zaman prepaid dhl pickup, prepaid dhl drop off ve i will ship and pay secenekleri cikiyor. Dedigim gibi bulundugum ilde dhl yok


  • gibicibicis  (27.04.21 13:02:25) 
dhl olmayabilir. Fedex veya UPS ile vs de anlaşması olabiliyor DHL'in. isterseniz DHL müşteri hizmetleri ile görüşün. size yakın ne varsa, örneğin UPS, onlar DHL ile ortaklaşa hareket edebiliyorlar.


  • reanarchy  (27.04.21 13:05:16) 
Geçen gün yaptım.
Amazon üzerinden DHL linki dolduruyorsun.
Sonra sizi arıyorlar DHL o ilde yok yurtiçi kargo ile gönderin. Yurtiçi kargo ile havaalanına kargolayorsunuz.. Dhl teslim alıp yurtdışına gönderiyor.
Burda parayı siz ödüyorsunuz. Daha sonra yurtiçi kargo faturasını amazona iletiyorsunuz size geri ödüyorlar.
  • intihar etsem de kendime gelsem  (27.04.21 16:43:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.