[]

Kapanma çocuklara izin?

Belli bir yaş altı çocuklar bu kadar gün evde nasıl duracak? Ya da bunun etkileri düşünülmüyor mu? Kedi, köpeğe izin verene kadar çocuklar neden düşünülmüyor?
 
düşünülmüyor evet, ne yazık ki. artık markete fırına falan giderken çocukları da götürüp iki yürütmek lazım sanırım.


  • reanarchy  (27.04.21 11:48:21) 
Ona izin buna izin bitmez valla bu iş böyle.


  • carpenic  (27.04.21 11:49:49) 
Genelgede şöyle bir kısım var:

"Fırın, market, bakkal, kasap, manav, kuruyemişçi veya tatlıcılara çıkış serbestisinin maksadını aşan şekilde kullanımı (markete ailece gidilmesi gibi),...

bu suistimallerin önlenmesi amacıyla kolluk kuvvetleri tarafından her türlü tedbir alınacak ve yapılacak denetimlerde bu hususların kontrolü özellikle sağlanacaktır."

Çocukla alışverişe gitmek de iyi fikir olmayabilir.
  • cosmicstring  (27.04.21 11:56:49) 
Çocuklar belirti göstermeden pozitif olup koronayı çok şahane taşıyor ve dağıtıyorlar. Çocuklu birçok arkadaşım ve çok fazla öğretmen (özellikle okul öncesi öğretmenleri) böyle korona kaptı.

Çocukla eve tıkılıp kalmanın zorluğunu tahmin edebiliyorum ama bunun kedi köpekle bağlantısını anlamıyorum. Senin tuzun kuru demezseniz eğer, çocuk için yaşına uygun ve el işi türü, ekrana bakmayın elleriyle bir şeyler üreteceği hobilere yönelmenizi önereceğim. Kağıt maketler, hama boncukları, örgü, polimer kil vs vs
  • kobuzchu kiz  (27.04.21 12:26:02) 
adamlar MİTİNG YAPTI MİTİNG. kapalı spor salonunda MİTİNG yaptılar.

halkı düşünüyor gibiler mi? az önce hırdavatçıya gittim, kapatacak mısınız dedim evet dediler, adam nerdeyse 3 hafta dükkanını kapatacak. ne yiyip ne içecek? kirasını nasıl ödeyecek?
  • trajikomix  (27.04.21 12:48:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.