[]

Corona geçirenler pozitifliginiz kaç gün sürdü?

Arkadaşım 20. Gününde dün test yaptırmış, yine pozitif çıkmış ama karantina, ilaç vs yokmuş. 20. Günde pozitif çıkan bir kişi hala bulastirici mıdır?

Arkadaşıminki sık görülen bir durum mu? Sizin ne zaman negatif çıktı? Ben de hali hazırda Corona geçiriyorum ve 10 Mayıs'ta yurtdışına cikmam gerekiyordu. Yarın karantinam bitiyor. Endişelendim biraz bu yüzden.

Tesekkur ederim şimdiden herkese.

 
Dün HaberTürk'te konusunda uzman bir doktor (adını anımsayamadım) yeni mutant virüslerin vücutta daha üzün sürede yok olduğuna dair bir yorum yapmıştı. 15 gün civarı demişti


  • asbe  (27.04.21 17:03:05) 
6 gün civarı bir şeydi sanırım pozitif geçirdiğim süre.

20'nci günde pozitif çıktıysa karantina olması gerekiyor bu arada; babama test yaptıktan sonra direkt ilaç verdiler, 15 gün sonra tekrar test yaptırdı ve pozitif çıktı. Tekrar karantinaya girdi 10 gün ve HES uygulamasında riskli durumda olduğu gözüküyordu.
  • vedatchilipeppers  (27.04.21 17:24:04) 
Vedat, artık öyle değil sanırım. Ne riskli görünüyor uygulamada ne de konuştuğu doktorlar karantinaya gir demis. İlçe sağlık merkezini aradı; onlar da 'gerek yok' demişler.


  • fraise  (27.04.21 18:30:57) 
İlk 10 gün dışında karantina yok. Pozitif olsa bile bulasiciligi yok diye sayıyor bakanlık. Pandeminin ilk zamanları hasta olup 4 ay negatife dönemeyen ve 4 ay boyunca karantinada kalan tanıyorum.


  • primetime  (27.04.21 19:33:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.