[]

Film izlemek için legal platformlar

Film izlemek için hangi legal platformları kullanıyorsunuz ya da önerirsiniz? Yurt içi yurt dışı farketmez.
 
netflix
amazon prime
blu tv
mubi
 • kurmalifare  (27.04.21 05:00:04) 
Netflix disinda pek bir sey kullanmiyorum acikcasi.
Prime hesabim oldugu icin arada bir Amazon'da da bir seyler izliyorum, ama ancak the expanse, good omens falan gibi takip ettigim bir sey ciktigi zaman.

 • malmoth  (27.04.21 05:18:33) 
Valla YouTube benim işimi görüyor. Canım çok film izlemek isterse açıyorum komik bir eski türk filmi. Zaten nerdeyse tüm sahneleri bildiğim için götürüyorum beğendiğim bir sahneye, oradan az biraz izledikten sonra sıkılıp kapatıyorum.


 • j r r tolkien hayrani  (27.04.21 05:52:46) 
Netflix
Prime Video
Blu TV
Puhu
Apple TV
Yurtdışında da Google Play ve Youtube çok iyi.
 • heritage  (27.04.21 08:51:02) 
Mubi


 • anladespina  (27.04.21 08:52:36) 
Yazılanlara ek olarak beinconnect.


 • hair freak  (27.04.21 09:36:27) 
maydanoz olayım.

böyle üyelikli abonelikli OLMAYAN, yaşınız yetiyor mu bilmiyorum da videocudan vhs kiralar gibi, dvd'ciden dvd satın alır veya kiralar gibi alıp izleyebileceğimiz filmler yok mu artık?

lan mesela evde tek başına'nın türkçe dublajlısını oğlana izletmek istiyorum. nereye elimi attıysam orijinal dil. altyazı eklesem oğlan o kadar seri okuyamıyor, keyif almıyor.

e ama 25-30 yıl önce ben bunu vhs'den, vcd'den, dvd'den türkçe dublajlı izliyordum. sinemada da türkçe dublajlı oynadı. ne oldu abi o dublajlar? oğlana türkçe dublajlı film izleticem abi, netfişik dediğinde bir elin parmağı kadar türkçe dublajlı film var. amazon desen o da öyledir. google'dan kirala diyorum hoop dil seçeneği orijinal.

nereye gitti lan o vhs'leri dvd'leri yapan firmalar? ne oldu o kasetler masetler?

televizyon verirse ne ala. geçen aylarda kanal d cumartesileri karayip korsanları'nı gösterdi, bebe hastası oldu. cumartesi'yi beklemeden izleteyim dedim, hiçbir platformda yok allah yok. bulabildiğimde de türkçe yok. illegalde bile yok. kanal d lütfederse izleyecez, yoksa ıı-ııh.
 • kibritsuyu  (27.04.21 09:40:44) 
legal değil ama @kibritsuyu'na cevap olsun. iptv'lerin baya geniş türkçe dublajlı film/dizi koleksiyonu var.


 • IncredibleMau  (27.04.21 10:35:50) 
@Kibritsuyu tvplus ve beinconnectte dublaj seçeneği var, bir aylık deneme süresi de var beinconnectin.

O dublajlar ne oldu, bence tarihin tozlu yapraklarında kaldı, dublaj seçeneği olan platformlar bile yeniden dublaj yapıyor (bence). Eskilerini kullanmıyor, aynısı altyazılar için de geçerli.

Kiralar gibi alma seçeneği, eğer platform sunuyorsa "ücretsiz deneme süresi" bence. Onun dışında film olarak alma seçeneği itunes'da var galiba.

Filmbox diye bir platform varmış, şimdi gördüm, orada da dublaj seçeneği var.
 • hair freak  (27.04.21 11:41:34) 
@kibritsuyu amazon prime, youtube prime ve google play'den film kiralayabiliyorsun yada satin alabiliyorsun. ama bunlardan hangileri TR'de var bilmiyorum.


 • crucio  (27.04.21 13:29:26 ~ 13:29:46) 
abi o dediklerinizin alayında aradığım filmler orijinal diliyle yer alıyor. evde tek başına google play'de var, 5 liraya kirala izle. ama ingilizce. tv plus evde var, içi çöp dolu. netfiliş var onda da çoğu orijinal. amazon deneme diyip bakıyorum orijinal.

ya 8 yaşındaki çocuğa aptal çizgi filmler yerine zamanında bizim o çok eğlendiğimiz eski komedileri türkçe olarak izletmek istiyorum. evde tek başına, gremlinler, hayaley avcıları, vs. ben bunaların türkçe dublajını bulamayacak mıyım 2021 yılında ya? 1995 yılında yapabildiğim şeyi 25 yıl sonra yapamamak nasıl bir teknolojidir?
 • kibritsuyu  (27.04.21 16:30:53) 
yukarıdaki cevaplara ek kablowebtv.

@kibritsuyu;

kablonet aboneliğim var benim. onunla beraber kablotv ve kablowebtv de veriliyor. kablowebtv'de aradığınız tarzda filmler var ve türkçe dublajlı.

mesela aile kategorisindeki filmleri sizin için listeledim;
justpaste.it
 • biseysorcaktim  (27.04.21 16:53:29 ~ 16:58:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.