Bu Tarz Evlere Ne Deniyor?

Harry Potter serisinde ve yine başka filmlerde de gördüğümüz bu tip evlere ne deniyor? Yurtdışını düşünürsek bu tip evlerin sahiplerinin ekonomik açıdan durumu iyi mi oluyor yoksa daha düşük bir seviyeyi mi temsil eder? Son olarak, çok sevimli değil mi yaa :)

middle class suburban house. orta sınıf, banliyö evleri.

  • isabella was a ginger  (26.04.21 17:08:58)
türkiye'de ortalama bir mühendis bu tarz bir evde oturmayı ancak hayal ederken, ingiltere'de ya da amerika'da kolaylıkla oturabiliyor.

türkiye'de bu tarz evler ne yazık ki yok. olanlar hep şehrin çok dışında ve site içerisinde. yurtdışında benzer evleri şehir merkezinde bile bulabiliyorsunuz.
  • co2s2  (26.04.21 17:31:03)
townhouse.

turkiye'de villa diye geciyor bunlar ama bildigin normal ev. orta sinifin satin alip oturdugu evler iste.
  • baldur2  (26.04.21 17:57:09)
İlk kez harry potter’da görmüştüm ve çok sevmiştim. Türkiye’de görmedim çünkü türkiye’de 2 katlı/dubleks ev = lüks ev sayılıyor.

  • silah taciri  (26.04.21 18:57:10)
townhouse +1 ama bu tarz evlere ne dendigi ulkesine gore degisebilir

orta direk saban evi.
  • cooperr  (26.04.21 19:16:58)
Bizdeki laz müteahhit durumunu savunacak değilim. Ama birbirinin tıpatıp aynısı yüzlerce kahverengi evden birinde oturduğu için mutsuz olan İngilizlerle ilgili programlar izledim. bkz: tlc

Dış görünümünün kasetini geçtim, 200 sene önceki şartlara göre inşa edilmiş yapıların odaları, banyosu, mutfağı günümüz yaşam tarzına uymuyor. Aile birşeyler birşeyler değiştirmek istediğinde çok katı kurallara takılıyor. Dışardan göründüğü gibi olmayabilir bazı şeyler.

Tercih hakkım olacaksa Akdeniz tipi yapılar daha sevimli.
  • zihua  (26.04.21 19:30:56)