bir şey söyleyebilir miyim diye yaklaşan tekinsiz tipler

genelde memlekete gitmeleriyle ama bisi olmasıyla ılgılı hikayelere baslıyorlar para istemeye doğru evriliyor.

Böyle bir durumda tepkiniz ne oluyor?

duymamış gibi yaparak hızlıca yürümeye devam ediyorum. bence siz de öyle yapın.

  • isabella was a ginger  (26.04.21 16:21:14)
bulundugum lokasyon, tipi ve soyledigi bahaneye gore tepki veriyorum.

hastane yakini falansa kopek cekiyorum.
ama inandirici gelirse cebimdeki bozuklugu veriyorum.

gormemezlikten gelmek cok yanlis bence. herkes bir gun birseye ihtiyaci olabilir. empati yapmak lazim. belki gercekten acil bir durum vardir. mesela bir gun telefon sarji bitmisti. birilerini durdurmak istedim kimse yuzume bakmadi.
  • buenosdias  (26.04.21 16:21:44 ~ 16:23:21)
tipine bakıyorum tipine göre ya hayır ya da buyrun diyorum. para istediğini anlayınca hayır diyorum uzaklaşıyor veya gitmesini söylüyorum.

  • reanarchy  (26.04.21 16:22:41)
Duymamış gibi yapıyorum göz teması da kurmuyorum. Size de tavsiye ederim

  • pispinti  (26.04.21 16:23:02)
Bir şey soracak kişi zaten direkt soruyor. Yol adres falan soracak kişi bir şey sorabilir miyim demez.

  • horowitz  (26.04.21 16:26:40)
Yol soracak turisti filan tipinden ya da konuşmasından anlıyorsunuz zaten. Öte yandan, bu tekinsiz tiplerden o kadar çok var ki, her "bir bakar mısınız" diyene cevap verirseniz hem vaktinizden, hem de paranızdan olursunuz.

  • isabella was a ginger  (26.04.21 16:26:44)
vebalı çıkmış gibi karşıma, büyük büyük tepkiler veriyorum bilerek. aniden duruyorum, kaçarcasına yön değiştiriyorum.
bi ara instagramda yayınlamalık yüzlerine yüzlerine zoom yaparak film çekeceğim.
kadıköyde böyle sabit yol kesiciler var. tanıtım kartı vs vermeye uğraşan.
çalışmak bu değil. böyle bir iş yapma biçimi yok.

nefretlik bir durum.
tepkim böyle.
  • rewlack  (26.04.21 16:39:33)
Çok acelem olmadığı müddetçe "Tabii" deyip dinliyorum. Sonra da "bende de yok" deyip gidiyorum.

  • j r r tolkien hayrani  (26.04.21 16:43:30)
Memleketine gidecek olsa ve yolda kalmış olsa zaten polistan kaymakamlıktan belediyeden falan yardım ister. Bunlar kaşarlaşmış tipler. Günde belki 1000 liradan fazla para topluyorlar. İki sene bu işi yapsa serveti olur sen onun işçisi olursun.

Soramasın deyip devam ediyorum.
  • OrangeYellow  (26.04.21 16:50:45)
nakit yok kart var diyorum

  • jamswety  (26.04.21 16:53:32)
görmezden / duymazdan geliyorum. bir kelime bile dinleseniz daha da yapışıyorlar.

  • co2s2  (26.04.21 17:36:58)
böyle gözlerimi kapatırken kafamı ve kaşlarımı hafifçe kaldırarak karşılıyorum. "tsçık" yaparız ya hani, onun sessizi. at hırsızı tipli olduğum için ısrar eden pek çıkmaz öyle.

avrupa'da da romanyalılar çok yapar bu sinyalciliği.
  • chezidek  (26.04.21 17:52:37)
Ahhahfs ben de hep "Pardon bi sey sorabilir miyim?" diye yanasip direkt soruyorum ama tekinsiz degilim sanirim ondan herkes dinledi su vakte kadar :D Ben de dinliyorum, is paraya gelince uzuyorum. Dinleyin ne olcak..

  • e mice  (26.04.21 18:55:45)