[]

70 km yol memurluk için git gel yapılır mı?

İlçeden şehir merkezine hafta içi beş gün gidiş geliş 150 km civarı gidilip gelinecek.

(Şehire taşınılamıyor.)


 
trafik derdi yoksa yapılır


  • NightBringer  (26.04.21 12:13:19) 
Trafik yok anladığım kadarıyla, o zaman yapılır gayet. Benzin parası ve araç amortismanını da hesaba kat tabii.


  • roket adam  (26.04.21 12:21:13) 
Gidilecek güzergah önemli bu konuda. Örnek; Kocaeli'nin bir ilçesinden istanbul'a gidilecekse yıpratır ama niğde'nin bir ilçesinden, niğde merkeze gidilecekse düşünülebilir.

Birde yakıt mevzusu var. günde 150 km haftada, 600 km. ayda 2400 km yapar yakıt parası maaşda gedik açabilir.
  • komando kani var bende  (26.04.21 12:27:55) 
günde 120 kmye yakın yol yapıyorum, sıfıra yakın trafik, araba lpgli. valla sürekli gitgel yaptığım zaman yorucu olmuyo ama tatilden sonra vs o yolu tekrar gitmeye başlayınca ilk birkaç gün sıkıcı ve yorucu oluyor.

sesli kitap dinliyorum yolda. bir sürü kitap bitirdim.

benim gözüm kesinlikle keser 150 km yolu, şimdiki yolum gibiyse tabii.

ben eskiden 20 km yolu 45 dakikada gidiyordum şimdi de 60 km yolu 45 dakikada gidiyorum, değişen pek bir şey olmadı benim açımdan yani.
  • mezarkabul  (26.04.21 12:33:31) 
başka seçenek yoksa mecbur. en fazla 1 saat sürer evden çıkıp işyeri kapısından girmen. trafik de yoksa denildiği gibi yapılır bence. daha fazlasını yapan arkadaşlarım vardı eski iş yerimde yine memurluk için. ayrıca istanbulda vs. insanlar için normal bir şey bu (km olarak değil zaman olarak)


  • papuayenigine02561  (26.04.21 12:58:28) 
yapılır sıkıntı yok. bir tablet bir kitap al yanına film izle kitap oku


  • sizofren06  (26.04.21 13:06:43) 
her gün mesai için 40 km gidip 40 km geliyorum (dum uzaktan çalışıyoruz şimdi)
sizin yaptığınızın tersini yapıyorum, şehir merkezinde oturup ilçeye gidip gelmek şeklinde. yağmurda soğukta zor oluyor tabi ama yapılmayan iş değil. saatler denk gelirse trenle, olmadı ilçeler arası otobüsle. kitap okuyorum, oyun oynuyorum, uyuyorum, çalışıyorum, duolingodan dil öğreniyorum, şarkı dinliyorum bir şekilde vakit geçiyor, ama gene de yorucu oluyor.
son 1 yıl işyerinden arkadaşlarla carpool yaptık, sırayla her gün biri aldı, hem zaman açısından kısaldı, hem de daha az yorucu oldu.
bizimle carpool yapmayıp tek başına arabayla gidip gelenler de var ama hem benzin masrafını nasıl karşılıyorlar hem de hergün yolda nasıl sıkılmıyor anlamıyorum.
  • halanne  (26.04.21 17:35:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.