[]

Stres yönetimine ilişkin kişisel gelişim kitapları

Merhabalar,

Her şeye telaş, stres yapan bir karakterim var. Her şey mükkemmel olmalı gibi bir takıntım, herkesi mutlu etmek gibi bir amacım, her şeyin dakik olması gibi takıntılarım var. Özellikle iş yerinde aşırı stres içerisindeyim. Yapamadığımdan, yetiştiremediğimden değil ama hayatım bu yönde genel olarak. Bu sebeple gastrit oldum zaten. Her şeyin başında bu stresin oldugunu okuyorum. Genelde kişisel gelişim kitaplarından dersler çıkaran biriyim, bu konuda tavsiye edebileceğiniz sıkmayan, teorilerle dolu olmayan, günlük hayattan örneklerle ilerleyen kitap tavsiyeleriniz nelerdir?

Çok teşekkür ederim.

 
Başarılı ve Sağlıklı Olmak İçin: Stres ve Başaçıkma Yolları
Psikolog Dr. Acar Baltaş
Psikolog Dr. Zuhal Baltaş

Bendeki 1987 basımlı çok eski bir kitap, yıllardır kitaplığımda durur.
Bu da 2013 basımı olması lâzım: www.gittigidiyor.com
  • tmnslp  (25.04.21 22:10:34) 
ekleme: daha ucuza bulabileceğiniz siteler var tabi, ben örnek olarak ilk karşıma çıkanı yolladım. siz de araştırınız.


  • tmnslp  (25.04.21 22:15:19) 
Acar/Zuhal baltaş +1
Fevkalade bir kitap. Özellikle son bölümü.

  • ozgurluk savascisi  (25.04.21 22:54:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.