[]

şirket pc'sinde kullanmalık ergonomik ve kullanışlı mouse önerisi

yoğun mouse kullanımım var, binlerce tl bile olsa bir mouse alacağım ancak şahsi bilgisayarımda değil şirket pc'sinde kullanacağım, bu nedenle en önemli öncüller pc'ye bir adaptör ile bağlanması( direkt bluetooth bağlantısı mümkün değil) ve bir yazılıma ihtiyaç duymadan da basic kullanımı gerçekleştirmem(yazılım kurulumu da mümkün değil). tabi en önemlisi de günde 10 saat ortalama kullanıma uygun ergonomik özelliklere sahip olması. önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
 
Dikey mouse'larin sağlık ve ergonomi açısından daha iyi olduklarını okumuştum. Kullanmadım ama aklınızda bulunsun


  • vernonj  (25.04.21 19:38:31) 
Anker vertical mouse kullanıyorum ben, dediğin gibi usb alıcısı var. Zamanında 20 dolara aldığım şey şimdi 300-400 lira ama sanıyorum. Ben memnunum ama başta bir alışma süreci geçebilir, millet tip tip bakabilir. (logi'nin daha orta yol mouse'ları da var, hafif dikey gibi ama tam değil, veya trackball mu ne mouse'u hiç hareket ettirmediğin bi mouse'u da var)

Fakat, mesela ben fotoğraf/video işlerken mask vb. şeyler yapmam gerekirse normal mouse'a geçiyorum genelde.(veya oyun oynarken) İnce işler için sanki hala daha iyi. Ama web, ofis işleri vb. için dik mouse rahat.
  • nhk ni youkosu  (25.04.21 19:50:36 ~ 19:51:21) 
dikey mouse +1

trust markasının kablolu dikey modelini kullanıyorum, birkaç hafta önce amazon'dan 99 liraya almıştım.
  • someonewalksalone  (25.04.21 19:55:24) 
Dikey istemezseniz de Logitech MX Master 3 rahat ve kullanisli duruyor, ona bakabilirsiniz.


  • Haldamir  (25.04.21 19:58:42) 
dikey mouselar sanki bana hız kaybettirir gibi geldi, gün içinde mouse ile tek tük değil yoğun şekilde hızlı kullanım gerektiren bir işim var. bu nedenle mx master 3'te karar kıldım, teşekkürler.


  • eksisozlukokuryazari  (25.04.21 22:57:32) 
m330 sessiz mouse çok memnunum


  • megacracker  (25.04.21 23:16:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.