OnePlus 8 Pro alınır mı

hali hazırda 2017'den beri 5t kullanıyorum, ama yavaştan sıkıntılar baş göstermeye başladı, başka markaya da geçmek istemiyorum acayip alıştım bu markaya ama son zamanlarda da hakkında hiç iyi yorum yapılmıyor ama android aleminin kralı olduğu su geçirmez bi gerçek hala. araştırmalarım sonucu 8 pro son çıkardığı modeller arasında en iyisiymiş 1 sene oldu çıkalı alsam mı diyorum, kullanan var mı yorum yapabilecek

snapdragon 835li 5t günlük kullanımda nasıl sıkıntı gösteriyor anlamıyorum sanki kendine nedenler yaratmaya çalışıyorsun gibi canın istiyosa al o ayrı :)

  • freebird5406_2  (25.04.21 14:57:53)
@freebird5406_2 titreşimi çalışmıyor alttan tokatlayınca arada çalışıyor, şarj soketini değiştirdim, bataryasını değiştirdim titreşim motorunu da değiştireceğim lakin yazılım konusunda can sıkıcı olmaya başladı. eski sürümlerden birisine geçtim dün batarya optimizasyonu sorun oldu whatsapp mesajları uygulamayı açana kadar gelmiyor, şimdi daha da eski düzgün olduğunu düşündüğüm bir sürümü yüklüyorum an itibariyle bakalım. dünden beri uğraştığım için biraz keyfimi kaçırdı ve yeni telefon almayı düşündüm. kamera konusunda da sıkıntılar mevcut camera2 api kullanan uygulamalarda örn instagram fotoğraf çekmek sıkıntı oluyor.

  • nahtoderfahrung  (25.04.21 15:00:41 ~ 15:02:09)
oneplus hem donanım hem optimizasyon konusunda bu kadar sıkıntılıysa markaya bu kadar da bağlanma, oneplus ın kağıt üzerinde söylemleri ilgi çekici ama gerçekte öyle değil demek, bi telefonda bu kadar sorun çıkmamalı şu özellikleri bugün hala canavar gibi kullanabilmelisin

ben de merak ettim yeni serilerini araştırayım
  • freebird5406_2  (25.04.21 15:07:17)
oneplus markasının büyük sıkıntısı major android versiyonlarına geçiş sırasında ve buna hazırlık aşamasındaki minor güncellemeleri. ben aldığımda android 8 vardı android 9'a hazırlıktan önceki son 8 versiyonları ile sıkıntılar başladı, 9'a geçince telefon mala bağladı 9'un sonlarında doğru tekrar düzeldi ve 10'a geçiş için son 9 versiyonlarında tekrar mala bağladı.

arada redditte okuduğum kadarıyla üst modellerine gelen major sürümlerde de benzer şikayetler var. şimdi bu telefonun product lifecycle sonu android 10 sürümünün başlarına denk geldiği için 10'u yayınlayıp telefonu kaderine terki diyar eylediler. ne bugfix ne bir şey var. bırakıp kaçtılar.

samsung galaxy s21'e de bakıyorum onlarda da dokunmatik sorunu varmış eledim direk. araştırıyom hala bakalım.
  • nahtoderfahrung  (25.04.21 15:14:17)
yurtdışındaysan xperia 5 ii bak ya :)

  • freebird5406_2  (25.04.21 15:31:36)
6 var valla daha bir sıkıntı yaşamadım, ben olsam titreşim motorunu değiştirir yoluma devam ederdim üstüne bir de los vs. düzgün bir custom rom cillop gibi
onun dışında @hürkuşa +1 alma şansınız varsa sony alın, japondan şaşmayın

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (25.04.21 16:35:12)
op çok çok iyi bir markadır. bence androidler arasında yeri çok özeldir. stabilitesi, sade arayüzü vs. op 8pro da çok sağlam cihaz. op 5t artık eskimeye başladı. özellikle şarj ve dediğin sorunlar vs. bence geçilir. 3 nesil beklemişsiniz zaten

  • papuayenigine02561  (25.04.21 16:58:55)
hocam birkaç aydır 8 pro kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım diyebilirim. o yüzden de tavsiye ederim, uzun bir süre kullanırsınız. ama telefon her zaman şanş işidir, onu da unutmamak lazım.

not: hala çalışan oneplus one cihazım var elimde, o yüzden markaya güven duyuyorum kendi adıma.
  • shadowfollower  (25.04.21 22:48:02)