[]

SCI makale araştırması

Science direct'ten makale aratıyorum ama başka sci kaynaklı araştırma yapabileceğim hangi siteler var? Sci kapsamı nedir henüz çok iyi algılayamadım.

edit: mühendislik alanında


 
science direct bildiğim kadarıyla sadece elsevier yayıncısının dergilerini aratabileceğiniz bir arama motoru. alanınıza göre makale arama motorları var farklı farklı, alanı yazarsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz. örneğin tıp için pubmed iyi bir kaynaktır. genel olarak google scholar'ı ben oldukça kullanışlı buluyorum, çok kullanmadım ama microsoft akademik de derli toplu duruyor. bunlar farklı yayıncıların dergilerini de gösterirler.

derginin hangi indekste tarandığını (sci-e, ssci, esci vs.) aşağıdaki siteye dergi ismini girerek bulabilirsiniz, bu bilgiler genelde derginin sayfasında (genelde abstracting & indexing vb bölümlerinde) bulunur:
mjl.clarivate.com

makalenin full text'ine ulaşamazsanız onun için de birtakım illegal yollar varmış. kurucusu alexandra elbakyan mıymış, sürekli el sallıyor muymuş neymiş.. araştırın bulursunuz bence :)
  • gibicibicis  (25.04.21 13:05:12 ~ 13:14:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.