[]

Hızlı okuma için ne yapılabilir?

Bana imkansızmış gibi geliyor. Okuma hızım normal ama daha kısa sürede daha çok ve anlayarak okumak istiyorum.
okurken dudak kıpırdatmıyorum, ses çıkarmıyorum ama iç sesim durmuyor!
okurken geri dönmüyorum, paragraflarla aram iyidir, okuduğumu anlıyorum.
ama öyle 3-4 kelimenin tek kelimeymiş gibi fotoğrafını çekerek, veya sayfada belli göz hareketleriyle tarama yaparak fotografik okuma bana imkansızmış gibi geliyor.
önerebileceğinz youtube kanalları, site vs. var mı?

 
Tam denk geldi Hocam birkaç saat öne yayınlandı buyrun.
youtu.be

  • havadakarada  (25.04.21 00:48:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.