[]

curve finance nedir? faiz oranları nasıl bu kadar yüksek?

resources.curve.fi

şurayı okumaya anlamaya çalışıyorum ama genel olarak finans okur yazarlığım düşük olduğu için anlamakta güçlük çekiyorum. temel mantığını ve takas olayını anlamaya çalışıyorum.pools'a girdiğim zaman (curve.fi) bazı pool'ların yıllık bazda %42-56 arası faizler verdiğini görülüyor. bunlar usd pool'ları oluyor genelde. acaba en basit anlamda "siz dolarınızı sistemde tutun, diğer coinlerini min farkla bozdurmak isteyenler için kaynak havuzunda olun %56 faizi alın" mı demek isteniyor? mesela demin en yüksek faizi ne veriyor diye bakarken euro olduğunu gördüm. piyasada euro'nun az olmasından mı kaynaklanıyor bu durum? euro ihtiyacını karşılamak için mi yüksek faiz veriliyor?

yardımcı olacaklara teşekkürler şimdiden.

 
Genel olarak dogru anlamissin. pool ustunde donen transferlerden fee aliyorsun. + ustune crv rewardlari var. ama bununla ugrasmak yerine yield aggregatorlara da bakabilirsin.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (25.04.21 00:58:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.