Yazlık eve laminant parke yapmak mantıksız değil mi?

Taş parke üzerine laminant yapılırsa ev daha sıcak olur diye düşündüm, ne de olsa laminant parkenin kendisi ve altına konan malzeme ısı izolasyonu yapacaktır. Olabildiğince serin olmasını isteyeceğiniz yazlık ev için yanlış göründü bana. Doğru mu düşünüyorum yoksa fark etmez mi?

Mantıklı bence. Biz de aynı düşünce ile üst kata (orijinal beton zeminin üstüne şap atıldı tabii) laminant yaptırdık, alt katın taş zemini üstüne de şap + karo uygulandı. Alt kata ayakkabıyla falan giriliyor, temizliği kolay olur, serin olur dedik.

  • orient blue  (24.04.21 20:27:38)
@orient blue üst katın yatak odası olacağını düşünürsek, zemini taş bırakıp daha serin olması daha iyi değil mi?

  • mikro patlama  (24.04.21 22:40:03)
Olabilir tabii, tercih meselesi. Bizimkiler üst katta çıplak ayak dolaşıldığı için parke hissinin daha iyi olacağını düşündüler. Alt katta terlik/ayakkabı giyiliyor, halı kullanmıyoruz,

  • orient blue  (24.04.21 23:11:14)