Biontech aşısını yaptıran oldu mu?

Babama tek seçenek biontech çıkmış. İl merkezine gidip yaptırması gerekiyor. Etrafında tecrübesi olanlar yaptıranlar herhangi bir yan etkiyle karşılaştı mı? Yol uzun diye dönüş yolunda olumsuz bir şey olur mu diye korktum çünkü araba sürecek.

perşembe günü babam biontech yaptırdı. bikaç saat sonra kolunun hafif yanmaya başladığını söyledi. sonraki gün de devam etti. tetanoz aşısından daha hafif dedi ama.

  • Barki  (24.04.21 19:34:54)
etrafimda cok yaptiran var (yurtdisi), ciddi bir yan etkiden bahseden olmadi.

  • cooperr  (24.04.21 19:37:09)
Babam yaptırdı geçenlerde. Aşı yapılan yerde biraz ağrı olmuş sadece.

  • dissendium  (24.04.21 19:47:59)
Eşimle ikimiz Biontek yaptırdık.Ben de bi yan etki olmadı,rahat rahat aşı yaptırdığım tarafa yatarak uyuyabildim ilk gece.
Eşimin aşı olduğu tarafta hafif lenf nodülleri şişti,ilk 2-3 gece o tarafa yatamadı.Bunun dışında bir yan etki olmadı,Haftaya 2. dozları olucaz.

  • arenas  (24.04.21 19:49:41)
İlk gün belli belirsiz kolum ağrıdı.
ikinci günden başlayıp 3 gün şiddetli başparmak eklemim ağrıdı. Aşıdan diyemem ama başka bir şeye de bağlayamadım.

Alerjik reaksiyona tedbir olsun diye 15 dakika süreyle aşı mahallinden ayrılmayın.
  • Mirket  (24.04.21 20:28:04)
İlk gün akşamında hafif asi olan yerde agri ikinci asi bir hafta sonra bakalım genelde ikinci asidan sonra çıkıyormuş bazı yan etkiler.

  • monkey  (24.04.21 21:29:45)
21 Nisan da yaptırdım. yaptırırken hissetmedim bile. sonrasında biraz kolda ağrı oldu 2-3 gün. hiç yan etki olmadı. şimdilerde iyiyim. yaş : 56/m

  • ankara06  (24.04.21 22:31:19)
Ben üstelik de hamileyim, yaptırdım. Kronik hastalığım var. Doktor virüs kaparsam çok ağır geçireceğimi düşünüp yaptırmamı salık verdi. Hafif kol ağrım dışında bir sorun olmadı. Çok fazla makale, rapor, doktor görüşü okudum; içim yüzde yüz rahat diyemem ama salgın bu boyuttayken yaptırmamanın riski yaptırmaktan fazla geldi...
Çevremde de biontech yaptıranlar var, şükür kimsede bir sorun olmadı. Babanıza geçmiş olsun, şifa olsun şimdiden.

  • hickiran karasinek ve uyuyan karinca  (24.04.21 23:30:41)