Iradenizi nasil arttiriyorsunuz?

Herkesin iradesinin zayif oldugu konu farkli ama genel anlamda iradenizi nasil arttiriyorsunuz ve kalici bir irade saglayabiliyor musunuz ileriki asamalarda?

valla anlık oluyor mesela içimden kilo aldım vereyim dediğimde hiç kendimi motive etmeme gerek kalmıyor hedefime ulaşana kadar sapmıyorum. Ama nadiren oluyor bu tarz şeyler.

  • basond  (23.04.21 14:21:31)
iradesi çok zayıf bir insan olarak; yeminler ederek :D

yaklaşık 11 yıl önce sürekli sigarayı bırakma girişimlerim oluyor ama beceremiyordum, sonra kendime baya sinirlendim ve sigarayı bırakmaya yemin ettim. Birkaç ay sonra puro falan içmeye başladım, ne de olsa sigara içmemeye yemin etmiştim :) puroyu da sık içmeye başlayınca, tüm tütün ürünlerini içmeyeceğime yemin ettim ve 10 yıl kadar da ağzıma sürmedim.

başka konularda da yapıyorum bunu :)
  • mezarkabul  (23.04.21 14:23:40)
Ben Nofap yapmaya çalışıyorum. aşırı derece irade isteyen bir iş. İrademi baya geliştirdi açıkçası. Birde soğuk duş.

  • komando kani var bende  (23.04.21 15:23:34)
2 kitap tavsiyesi:

Ali Fuat Başgil - Gençlerle Başbaşa
Jules Payot - İrade Terbiyesi
  • asaf  (23.04.21 17:11:36)