Avrupa Dışındaki Yerlere Seyahat

İnsanlar Afrika ülkelerine, Asya ülkelerine nasıl gidiyorlar.. Aklım almıyor. Yav 10 bin tl'ye bilet mi olur Allah aşkına.. Herkesi saymıyorum elbette ama giden oralara nasıl gidebiliyor? Para biriktirilmesine biriktirilir ama ne olursa olsun o kadar biriktirip her şey dahil 15 bin tl vermek normal mi geliyor size bilmiyorum artık. Hadi diyelim çok uçtum. Her şey toplam 10 bin. Biz sürekli Avrupa ekseninde mi dönüp duracağız ya.. Sadece 9 bin tl uçak bileti nedir..

Promosyon bilet kovalaniyor genelde. Ya da ulkeler ucuz oldugu icin esitlenecegi dusunuluyor

  • kuehles blondes  (23.04.21 09:03:15)
Aslında Avrupa'da tatil yapmak Asya'da ya da Güney Amerika'da tatil yapmaktan çok daha pahalı. Afrika ülkelerine hiç gidemedim o yüzden afrikayı eklemedim. Gerçi artık bize her yer pahalı ama 2018'de 2,500 TL'ye Qatar Airways ile Tayland'a gidiş dönüş bilet almıştım. hatta 2,400 gibi bişiyde tam olarak. Yaklaşık 1 ay kalıp, Tayland, Vietnam, Laos, Kamboçya gezdik. Tabi tatil anlayışınıza göre değişir ama yanlış hatırlamıyorsam yanımızda da 1,000 dolar vardı ikimizin de. harcadık ama doya doya eğlendik. Tabi o 1,000 doları dolar deli gibi artmadan önce almıştık, şimdi 1,000 dolar ciddi para maalesef. yine hüzünlendim bak, iyi ki zamanında deli gezmişim, daha da bi yere gidemeyiz bu fakirlikle :-(

  • euteamo  (23.04.21 09:15:25)
avrupa'da euro kuru sartlarinda 1 haftada normal konaklama&yeme icme parasiyla bali'de 3 hafta luks konaklama&yeme icme tatili yapmis biri olarak soyleyebilirim ki gayet guzel yapiliyor. avrupa'ya giderken daha sınırdan cikmadan bin lira bayiliyorsun zaten (2 kisi vize parasi). bir de trip yiyorsun vize alirken vs. kapi sorgulari da cabasi. asya'ya afrika'ya giderken ise misafir gibi karsilaniyorsun vize de yoksa elini kolunu sallayarak geciyorsun. ha avrupa'ya da giderim gitmem demiyorum hala ozluyorum ara ara bazi sehirleri. ama uzak dogu luks tatil icin birebir. kafa dinliyorsun mis gibi hem de inanilmaz farkli kulturler ve doga goruyorsun.

  • in vino veritas  (23.04.21 10:14:09)
Zaten bundan sonra Avrupa'ya gidip paramı harcayacağıma diğer kıtalara giderim daha iyi. Hep gitmek istemişimdir ama uçak biletinin fiyatını gördüğüm anda soğuyorum :d

  • bitchesaintshit  (24.04.21 18:27:50)