[]

Acil durumda aranacak kişi

Arkadaşımın covid testi pozitif çıkınca filyasyon ekibi arkadaşıma ulaşamamış sessizdeymiş telefon, hemen ardından abisini aramışlar. Abisinin numarasını nereden bulmuş olabilirler? Ya da neden annesi babası değil de abisini aramışlar? Bir yerde yakını diye abisi mi kayıtlı acaba. Eğer öyleyse nasıl değiştirebiliriz bunu?
 
edevlet'te birinci derece yakınların kimler olduğu bilgisi mevcut (biz vatandaş girişi yaparak göremesek de). Sağlık çalışanlarına veya en azından filyasyon ekibine de bu bilgi sağlanmış olabilir.


  • mikro patlama  (22.04.21 23:08:06) 
e-nabız'da profil kısmında böyle bir bölüm (acil durumda aranacak kişi) var. belki o kısımda abisinin numarası vardır.


  • helenart  (22.04.21 23:32:51 ~ 23:33:15) 
Tam nereden ulaşıyorlar bilmiyorum ama geçenlerde noterde işlem yaparken de abime mesaj gitti mesela benim için, benim üstüme hat yok diye galiba, ailenin iletişim bilgilerini çok kolay bulabilirler.


  • atom karincanin torunu  (22.04.21 23:40:57) 
Bazı hastaneler kendi numaranız haricinde bir numara daha söyleyin diyor. O kayıtlara ulaşılabiliyorsa ordan almış olabilirler.


  • respect  (23.04.21 00:21:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.