[]

Vdsl modem, vdsl2 modem, fiber internet vs

selamlar, eve Turknet bağlatacağım. Modemim yok. Letgo'da biri ekteki Airties Air 5650 model modemi satıyor. Modemde sorun yok fiber'e geçtiğim için satıyorum diyor. Bu modem fiber bağlantıyı desteklemiyor mu?
turknet bulunduğum adrese 75 Mbps hız vaadediyor, bu modemle ben sorun yaşar mıyım? vdsl2 modem mi almalıyım? teşekkürler. 
Fiber desteği yok.

ADSL ve VDSL farklı.
  • boray eris  (22.04.21 20:23:32) 
Fiber desteği wan adında cat5, cat6 ya benzer bir girişle sağlanıyor. Bu bazı modemlerde lan bağlantının ilk portu bazen de ayrıca koyulmuş mavi renkli bir giriş.

Eski modem almayın bence, daha güncel modemlere bakın. Bunların miadı doluyor 5-6 seneden sonra
  • Unde bach canim  (22.04.21 20:45:10) 
air5650 fiber destekliyor. ama genelde fiber aboneliklerde yeni modem illaki kakalanıyor müşterilere, adam yeni muhtemelen wifi5 desteği vs. olan ve zaten gelen ekibin kurduğu modem yerine daha eski cihazı kullanmıyor.

fiyatı uygunsa ve sorunsuzsa alınabilir, broadcom chipsetli dönemine göre iyi sayılabilecek cihazlardan. bunlar çinde üretilip marka basılan ürünler türk malı değil yani. bende de o dönemin en üst airties modeli vardı 5760. hem cpu hem wifi broadcomdu 256mb ram vs. hiç sorun çıkarmadı performansından memnundum. şuan hala aktif kullanımda dükkanda vdsl hatta kullanıyoruz. mevcut modemimden donanım olarak çok daha iyi ama rengi beyaz diye bıraktım asus kullanıyorum şuan.

5760 ile tamamen aynı donanım ve kasaya sahip başka cihazlar vardı yurtdışında bu arada. siyahı da vardı hatta :D
  • konetsu  (22.04.21 21:33:17 ~ 21:39:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.