[]

birikim için şu kripto sepeti uygun mudur? ne ekleyebilirim?

2-3 senelik olacağı için güvenilir ve sağlam paralar almayı düşünüyorum.

%20 eth
%20 bnb
%20 ltc
%20 sxp
%20 ont/lınk/vet

dediğim gibi tüm paramı yatırmıyorum sadece bu sepet üzerinden 2-3 yıllık birikim yapmayı planlıyorum. sıralamadan tahmin edeceğiniz gibi;

-ilk 3'ü güvenilir, uçup kaçmayacak ama üzmeyecekte sağlam olanlar.
-4 numaraya güvendiğim gelecek gördüğüm ama şu an ucuz bir coin/token eklemek istiyorum
-son olarak ise biraz popüler, geleceği olan, 1-2 sene sonra ölmeyecek ve fena değil dedirtecek coin olsun istiyorum

eth,bnb ve ltc beni yolda bırakmaz ve kazandırır diye düşünüyorum. ancak 4 ve 5 numaraya atacklarımda kararsızım. Chainlink güzel duruyor ama dolaşan arz'ı %42. arz attırılırsa üzer. vet'te öyle gerçi.

 
sepetin çok garanti bir sepet şahsi kanaatim ekim ayı gibi bir boğa sezonu gelebilir sonrasında 2022 aralığa kadar düşüş gözlenebilir. önerim her ay takip etmen olacaktır. arzlara bakarsan ont ve linkden 1'er milyar adet coin var. link'in yüzde 40-50 ve ont'un yüzde 80 arzı yapılmış. ancak vette durum biraz farklı hem arzı düşük hem de yüzde 75'i piyasa. vet diğer ikisini geçebilir gibi duruyor. ayrıca ont ile linki kıyaslarsa da ikisinin de arz adedi aynı fakat biri 1,90dolar diğeri 38 dolar. bu iki coinden de düşük fiyatlı olanı alırdım.


  • un4given  (22.04.21 14:25:30) 
Boğanın boynuzundayız daha ne boğası. Btc 50 günlük ortalama altına düşmüşken uzun vade için ben kripto sepeti yapmazdım. Kripto zengini görüyorsunuz ya şimdi, işte onlar geçen sene herkes ağlarken satın alan şimdi ise satanlar. Tepeden birikim yapmak için almak mantıksız. Şu anda yatırımcının ağladığı neresi varsa oraya yönel. Mesela banka hisseleri. Yine de karar senin. Tavsiye değil görüştür.


  • zoghurt  (22.04.21 14:35:32) 
Ether 79 dolardan 2600 dolara cikmis 1 seneden kisa surede, daha da alt sezon su zaman gelecek diyene gulmek lazim. Sepettekilerin iceriginden ziyade suresine bir uyari yapmak gerek. Kripto piyasasi surekli yukselen bir piyasa degil. Millet ayi piyasasini gormedigi-bilmedigi icin coinlere saldiriyor ama bu piyasa 3 ay ciddi yukselirse 3 yil daha ciddi duser. 2017 sonunda 1500 dolar olan ether 80 dolara kadar dustu. Dolayisiyla donguleri yakalayip piyasa dususe gectigi, ana trendleri asagi kirmaya basladigi zaman satmak gerekir. Kafadan bir sure belirlemek veya al unut nasilsa yukseliyor demek gercekci degil.


  • gibicibicis  (22.04.21 18:29:16) 
Güvenilir ve sağlam coin var mı ki? Mesela eth, bnb, ltc güvenilir demişsin. Nasıl güvenilir? Uçmaz diyorsun da bnb 5 dolardan 500e gelmedi mi? Neyine güveniyorsun bunların? Bir de en tepeden giriyorsun ve getiri yapabilmen için daha da tepeye çıkması lazım.


  • Amory Lorch  (22.04.21 18:48:43) 
Stop koydun; 2 saat sonra patlattılar stopu ve kağıt eskisinden daha da yükseldi. Boşa zarar etmiş oldun. Bence kripto yerine borsaya yatırım yap. Türk veya yabancı. Kriptoda yatırım olmaz bence. Karşılığı yok. Ben kapattım borsayı dedikleri zaman ağlayacağımız duvar yok. Coin yükselişde veya düşüşde sebebi belirsiz. Sanal bir şeye yatırım bence mantıklı değil.


  • Amory Lorch  (23.04.21 00:29:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.