[]

Böbrekte taş çıktı, her türlü tavsiyenize açığım duyuru ahalisi

Merhabalar

Bugün sağ böbreğimde pirinçten biraz büyük bir taş olduğunu öğrendim sabah ağrılarla acile gittiğimde.

15-20 gün kendim düşürmeye çalışacağım, olmadı alternatif çözümlere yoğunlaşacağız.

Şu anda durumum kötü, ağrı kesicilerle duruyorum.

Eğer varsa aramızda taş döken arkadaşlar yapmam ve yapmamam gereken düşünceleriniz paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

 
öncelikle çok geçmiş olsun. böbrek taşı düşüren bir büyüğüm, eğer çevrende böbrek taşı düşüren biri varsa ona gilaburu suyunu öner. taşı güle oynaya düşürür demişti. eğer temin etme imkanınız varsa deneyin derim.


(bkz: gilaburu suyu )
(bkz: gilaburu )
  • lata  (21.04.21 20:09:46 ~ 20:10:05) 
ufakmış düşürmekte zorlanmazsınız. bol bol su için ve ağrılarınız el verdiği sürece hareket edin. en kötü yürüyüş yapın. ip atlayabiliyorsanız atlayın. düşmeye yakın idrarda sıklaşma ve ufak sızı yapar ancak bol suya devam bu aşamaya gelince de 1-2 güne düşer gider.


  • surprise  (21.04.21 20:15:36) 
bir süre kendisi düşsün diye bekleyeceksiniz.
ne suyu olduğu önemli değil bulabildiğin sıvıları bolca tüket (süt ve süt ürünlerinden kaçınmanı tavsiye ederim) amaç böbrekte bolca sıvı akışı yaratmak, o sırada da şanslıysan da taşın böbrekten idrar yoluyla atılması.
dr bana 1-2 gün şişeye işe demişti, taşı düşürüp düşürmediğini kontrol etmek için. bazen taşı incelemek de istiyorlar.
hakikaten de işe yaradı. taş idrar yoluyla atıldı.
  • rentts  (21.04.21 20:16:58) 
Doktor bir arkadaşıma limon tüketme ve ip atlama önermişti.

Sonra da taş kırma operasyonu geçirdi. Operasyon dediğime bakmayın hafif bir uygulama idi ve birkaç gün sonta kendiliğinden düşmüştü taş.
  • playing star again  (21.04.21 21:12:09) 
bir bezle kapatılmış huniye işeyip düşen taşı analize gönder.
taşın yapısından ne tür gıdalardan kaçınmak gerektiği ortaya çıkabiliyormuş.
detayını doktora sorabilirsin.
  • aslindasorunumpsikolojik  (21.04.21 21:46:46) 
Voltaren acıya iyi gelir. Bol bol Limonlu su yap iç. Gece yatarken sıcak su torbası kullan.1 haftada düşer. Sakın bira ve içki içme, bir süre süt ürünlerinden de uzak dur.


  • Dr  (22.04.21 22:38:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.