[]

10.000-TL demo yatırım

Selamlar,

Farz edelim yatırım hesabınızda 10.000,00-TL var; 1 hafta boyunca hisse senedi, bitcoin ve altcoinler, varant vb alım satımı yapacaksınız. Deneme amaçlı olacak, anaparayı 5.000,00-TL'nin altına düşürmemek kaydıyla her türlü yatırım riski alınabilir.

Ne yapardınız? Verilecek cevapların hiçbiri tarafımca yatırım tavsiyesi olarak değerlendilmeyecektir peşinen söyleyeyim sizi uğraştırmamak adına :)

 
coin alırdım tamamıyla, hepsini altcoinlere bölerdim.


  • reanarchy  (20.04.21 15:25:10) 
9.000,00-TL'yi üç farklı fona bölüp 1.000,00-TL ile BTC aldım. Sermaye piyasaları ve yatırım araçlarıyla ilgili her türlü bilgi belge önerisine açığım.


  • vedatchilipeppers  (20.04.21 15:37:22) 
biraz meşakkatli bir iş ama bazı hisselerin önceki günü yeşil mi kırmızı mı kapadığına göre ertesi gün için değişik tepkileri oluyor. üstüne bir de kırmızı - yeşil olma patternları oluyor. mesela, petkim diyelim, o ara genelde kırmızıdan sonra yeşil olmuş. güzel. hisse kırmızıdan sonraki gün açılışta da (genelde 11 civarı) en yükseğe çıkıyor iyi bir fiyata. o zaman petkim'i kırmızıda günün en düşük olduğu vakitlerde yakalayıp (2 ve biraz sonrası) ertesi sabah açılıştan biraz sonra iyi bir yükseliş yaptığı gibi de satış yapmak denenebilir. böyle böyle %1-2 arası bir şeyler gelir. baktın pattern tutmadı, iki gün kırmızı yaptı, mutlaka bir şekilde sana %1-2 yaptıracak yükseğe gelir bir ara. her hafta bir tane bu oranı yakalasan mis gibi.

ama şu an borsa rezalet bir siyasi krizin etkisinde olduğu için hangi ne olacağı belli olmuyor. işler düzelir, borsa da normal alışkanlıklarına dönerse bakılabilir. ama zaten demo hesabıymış, yine de denenebilir.
  • bir kum tanesindeki atom alti parcacik  (20.04.21 15:42:20 ~ 15:43:28) 
shitcoin'ler bir günde yarıya düşebiliyor. herhalde 3'e bölüp

euro
altın
btc

alırdım.
  • co2s2  (20.04.21 17:46:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.