[]

Aşı sonrası pozitif çıkmakla ilgili bir soru

Teorik bir şey soruyorum, bilgim yok.

Son zamanlarda "2.aşıyı oldu, pozitif çıktı" muhabbetlerini duyuyoruz. Koruma korumama kısmını değil şunu sormak istiyorum, mesela biontech aşısı olanlar koronanın etkilerini birkaç gün yaşıyorlar gibi, vücutlarında virüsün proteinleri üretiliyor çünkü.

Şimdi bu durumdayken pcr testi yapılsa pozitif mi çıkıyorlar? Yani o "hasta oldu" denilenlerin bir kısmı aslında böyle olabilir mi?

edit: hasta olanları sormuyorum. Mesela aşı oldum vücudumda virüsün proteinleri üretiliyor, pcr testi bu durumda ne gösteriyor onu merak ediyorum. Aşı olacağım, hatta öğretim görevlisi olduğum için öncelikliyim gelirse biontech olur geçerim teşekkürler.

 
hayır. 2. aşıyı olup da pozitif çıkabilirsin. bunun aşının vücutta yarattığı etkiyle alakası yok. virüsten yüzde 100 korunma yöntemi yok sonuçta. ki abd'de de benzer vakalar oluyor.


  • rentts  (20.04.21 13:18:05 ~ 13:28:38) 
Bu oran açıklandı, çok çok düşük bir oran. Aşı olan 15 milyon kişiden 2,500 kişi. Bu kişiler de, normalden çok daha hafif atlatmışlar.

sptnkne.ws

Aşı karşıtı bir grup var. Bunlar olayı çok abartıyorlar.

Bence aşı olun.


.
  • kartallar yuksek ucar  (20.04.21 13:33:51 ~ 13:35:54) 
benim sorduğum bu değil ama. Ben aşı olacağım tabii ki.

Ben hasta olanları da sormuyorum zaten aşının amacı hasta olsan da hafif atlatmanı sağlamak.

Benim sorduğum--> aşı olunca vücudunda bulunan madde(mrna sonrası üretilen protein veya inaktif bilmemne) testi pozitif çıkarabilir mi yoksa alakası yok gerçek virüs olmazsa pcr asla pozitif çıkmaz mı?
  • nhk ni youkosu  (20.04.21 14:29:25 ~ 14:30:07) 
Bilginizin şu kısmı yanlış: "mesela biontech aşısı olanlar koronanın etkilerini birkaç gün yaşıyorlar gibi, vücutlarında virüsün proteinleri üretiliyor çünkü."
bundan dolayı karışıklık olmuş. aşı olanlar virüsün proteinlerini üretmiyor, antikor üretiyor. Mrna aşılarında zaten virüs yok, virüsün etrafında hücreye tutunmak için kullandığı zıpkınlar var, o zıpkınlardan bazıları veriliyor vücuda
Sinovac gibi aşılarda virüsün kendisi var fakat belirli işlemlerle etkisiz hale getirilmiş ve çok az sayıda. Bu virüsün çoğalması, test için sürüntü alınan yerleri kaplaması mümkün değil
tarihte bulunmuş hiçbir aşının koruyuculuğu %100 değil, coronavirüs aşılarının da %100 değil.
Aşı olduktan sonra dışarıdan virüsü bünyenize alabilirsiniz, çok yüksek ihtimalle hafif atlatırsınız. Sağlık ve yaşa bağlı olarak yine ağır hastalanabilirsiniz de.
Fakat aşılar çok çok yüksek oranda hayatınızı kurtarır
  • asbe  (20.04.21 15:10:30) 
Teşekkürler, cevabı aldım. Sürüntüyü etkileyecek bir şey değilmiş.

Fakat herkes çok hassaslaşmış ve yanına sosyal mesaj eklemeden cevap veremiyor bu da çok ilginç. En ufak bir yanlış anlama aşı karşıtlarının eline koz verir gibi düşünülüyor sanırım.
  • nhk ni youkosu  (20.04.21 15:52:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.