Wireguard, Digitalocean ve Yavaşlık hakkında

Selam teknolojisever duyurucular,
2-3 yıldır sıkıntısız kullandığım digitalocean'a kurulu olan vpn'im dünden beri çalışmaz oldu. Niye olduğunu anlayamadım, bu sebepten çözüm de bulamadım. Elimdeki verileri size veriyorum belki bir bilen çıkar

-Ara ara üstünden torrent çekildi, ama digitalocean'dan asla işte dmca maili falan gelmedi
-Koddur, kul yapımıdır diyerek kurulu olduğu dropleti sıfırladım tekrardan kurdum. Değişen bir şey olmadı.
-ISP'den throttle yemiştir dedim dropleti sildim yenisini oluşturdum. Yine tık yok.
-Dedim wireguard portları throttle yemiştir portları da değiştim, yine tık yok.
-Üstteki her eylemden sonra configler hem mobil cihaz üstünde denendi, hem de masaüstünde (5.11x64)
-Bağlantı hem telefonda hem de vpn'de var ama down rate 1kib/s'den öteye geçemiyor.

Sıyıracağım ahali, napayım başka bir sunucu mu kiralayayım başka yerden?
Nereden kiralayayım?
Çözen olursa ankaradaysa/ankara'ya gelince 2 bira ısmarlarım
Sağlıcakla

ekşide ki (bkz: wireguard) başlığına bakın , isplerin çoğu blokladı wireguardı.
port yada ip değiştirmeniz işe yaramaz veri paketini analiz ederek engelliyorlar.

  • Sir Anthony Hopkins  (19.04.21 09:00:40)
Evet wireguard ile alakalı bir engelleme var. Farklı bir VPN protokolü kullanman lazım.

  • roket adam  (19.04.21 09:18:37)