Bahçede yavrulamış kediye yeni yer bulma

Apartmanın bahçesine 3 hafta önce bir kedi doğrudu. Ona yuva yaptık, besliyoruz, suyunu koyuyoruz ama aynı zamanda bahçe katında azman bir köpek var. Bahçe katında oturanlar kedilerden dolayı köpeği kafesten çıkartmıyorlar 3 haftadır ancak yavaştan köpeğin sürekli kafeste kalmak zorunda olmasından rahatsızlık duymaya başladılar. Biz de 15 gün kadar evde olmayacağımızdan kedi ile ilgilenen, mama veren biri de kalmayacak. Bahçede kalanlar zaten kedilerin yavaştan taşınmasını istiyor. Şimdi biz bu kedi ve 3 yavrusuna zarar vermeden onları nasıl güvenli bir şekilde başka bir yer bulmaya sevk edebiliriz? Aksi taktirde biz burada değilken kedilerin güvenli bir biçimde bahçeden uzaklaştırılacağını düşünmüyoruz ve biz 3 gün sonra gitmeden önce kedileri güvenli bir yere götürmek / gitmelerini sağlamak istiyoruz. Bu mesele nasıl çözülür? Bahçe katında kalanlar kedilere bir süredir ses etmiyor ama sorumluluk da almak istemiyorlar. Politik müzakere sürecini biz zaten düşünüyoruz ancak ÖZELLİKLE sorduğum: güvenli bir yer bulmaları nasıl sağlanır? Teşekkürler.

En güvenlisi kedilere anneleriyle beraber 2-3 haftalığına geçici yuva olmak ya da bulmak, sonrasında yavruları sahiplendirip anneyi kısırlaştırıp bölgesine salmak olacaktır. Kediler yer değiştirince korkup yavrularını terk edebiliyorlar, dolaysıyla bir box a koyup götürseniz bile annenin basıp gitme riski var. Siz oradan ayrılmadan çözün mutlaka bu işi yoksa dediğiniz gibi rastgele bir yere bırakırlar.

  • hipopotamus  (19.04.21 10:15:55)
Gitmelerini sağlamak diye bir şey yok ayrıca, kedi yavrularını anneleriyle beraber kilitli kedi box ına koyup taşımak tek çözüm, öyle karton kutu falan da olmaz cünkü bu şekilde taşınmak isterken atlayıp arabaların altında kalan cok kedi oluyor.

  • hipopotamus  (19.04.21 10:19:12)