eczanede satılan vitaminler

D vitamini olduğunu biliyorum devit3 adında. B, c, e vitaminleri de var mıdır? Besinlerden aldığımızın yetersiz olduğunu düşünüyorum, eczanede yoksa en ucuz nasıl bulabilirim bu 3 vitamini?

Eczanede var, en ucuz e-ticaret sitelerinde bulabilirsin. Ama onlar da şüpheli. Son kullanma tarihi geçmiş ya da çok yakın ürünler, daha da kötüsü taklit ürünler de olabiliyor. Ben olsam direkt eczaneden alırım skt dikkat ederek.

  • deadwampir  (17.04.21 01:17:23)
Eczanede var tabi ama kan tahlili yaptirdiniz da onun sonucunda doktorunuz mu bu takviyeleri almanizi soyledi? Receteye yazmasi lazimdi cunku hangi vitaminden kac mg vs.

  • kuehles blondes  (17.04.21 01:35:34)
vitaminleri 2 grupta alabilirsin solgar, gnc, venatura, pharmaton vs... gibi gıda takviyesi lisansı ile satılalanlar. bunlar pahalıdır, süslü kutuda gelir.

en ucuz dedigin için devletin hamileler için çıkardığı içeriği zengin decavit, elevit gibi ilaç kategorisindeki grup. bunlar süslü kutuda gelmez ama ucuzdur.

bunlar dışnda D vitamini devit, B vitamini kompleksi benexol B12, megnezyum-çinko magne zinc, folik asil folbiol gibi bunlar da ucuzdur.

fakat eğer emilim sorunun varsa bazı vitaminleri ağızdan alarak takviye edemezsin.
  • orpheus  (17.04.21 06:09:47 ~ 06:11:07)
Migros indirim yapıyor.

  • Hallegadola  (17.04.21 13:47:28)