Bedelli başvurusu sonrası askerlik durum belgesi

Diyelim bedelliye başvurdum, parasını da hemen yatırdım nisan ayı içinde. Temmuz ayında şöyle bir belgeye ihtiyacım olacak:

"Askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge (Askerliğini yapmış olanlar için terhis belgesinin onaylı örneği; askerliğini yapmamış olanlar için ise askerlik daire başkanlığından alınacak yeni tarihli askerlik durum belgesi)(E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINAN BELGELER DE GEÇERLİDİR.)"

Sorun olmaz değil mi?

E askerliği yapmadıysan alamazsın ki o belgeyi? Başvurmuş ve parayı yatırmış olmak yetmez yani.

  • kivanc1  (16.04.21 21:08:41 ~ 21:09:50)
@kivanc1 hocam askerlikle ilişiğim olmadığına dair belge isteniyor, yapmış olmak zorunlu değil. bedelli başvurusu sonrası ama tarih belli olmadan önce ne yazıyor onu merak ediyorum.

  • signore  (16.04.21 21:11:20)
işte askerlikle ilişkinin olmaması için askerliği bitirmiş olman gerekiyor. başvuru sonrası ama tarih belli olmadan önce de böyle yazıyor diye hatırlıyorum. yine de daha net cevap gelir umarım.

not: 2019 bedellisi.
  • kivanc1  (16.04.21 21:12:41)
Nisan'da başvurdun, diyelim ki Eylül'de gideceksin. Eskiden Eylül'e kadar askerlikle ilişiği yoktur diye belge veriliyordu. Bu aradaki zamanda da yüksek lisansa o belge ile kayıt yaptırabiliyordun vs. Hala veriliyor mudur o belge bilmiyorum.

  • 10032007  (17.04.21 01:32:51)