mavi ekran gözlüğü

mavi ekran gözlüğü, beynin geceyi gündüz gibi algılamasını ve melatonin düşmesini engelliyormuş. böyle bir gözlüğün kanıtlanmış faydaları var mıdır? yoksa balon bilgi mi? bilgisayarda uzun süre çalışıyorum. kullanmalı mıyım?

not: gözlerim bozuk değil. numarasız kullanılabiliyor mudur o da ayrı bir soru.

numarasız kullanabiliyorsunuz hazır olarak satılıyor hatta paketten açıp kullanıyosun ama diğer melatonin olayını vs çok anlamadım açıkçası ne alakası olduğunu

  • ala09  (15.04.21 22:45:53)
yazılımla da akşam saatlerinde ekranı sarı tonlara çekebilirsiniz.
windows için f.lux diye bir yazılım kullanıyorum.

bilgisayar ekranından sonra mavisi güçlü bir ekrana baktığımda evet göz yoruyormuş diyorum.

onun dışında 445nm lazerden koruma için aldığım baya yüksek optical density'li gözlüklerim var. kışın bazen gündüz bunları takıyorum bilgisayara ve dışarı bakarken.
özellikle haftalar süren gri gökyüzünü günbatımı gibi yapması hoşuma gidiyor.
  • nop  (15.04.21 22:47:12)
gözlerim bozuk değil. işim gereği günün 10 saati ekran başındayım. 1 aydır kullanıyorum, çok memnunum. akşama doğru yaşadığım göz kızarıklıklarım, göz yaşlanmalarım bitti.

  • brakgn  (15.04.21 23:37:38)