faizden komple çıkıp kriptoya?

bir miktar birikmişim var faizde. biliyorsunuz yüzde 19 civarı faizler yani ayda 1.5 falan veriyor. öylesine denemek için aldığım coinler bazen günde yüzde 3-4 bırakıyor. tabii ki bu hep böyle devam etmez yoksa bir ayda yüzde 80-90 kazandırması gerekir ama ayda yüzde 1.5 için parayı kullanamamak çok saçma geldi bu olaydan sonra. yoksa hiç mi bulaşmasam. siz yatırımınızın yüzde kaçını coin piyasasında tutuyorsunuz. benim şu an yüzde 3-4 falan gibi.

%100.

  • rakicandir  (15.04.21 20:17:31)
yaklaşık %75

  • sanal uyku  (15.04.21 20:23:37)
şimdi kontrol ettim. %88 kriptoda benim.

  • dafuq  (15.04.21 20:24:28)
kriptoya girmeye çok çekiniyorum üç kuruş parayı da hiç edecem diye. binance telefonumda 1 yıldır yüklü, son 6 ayda ne zaman almaya niyetlensem bitcoin ve bnbnin (anasayfada bu ikisi var çünkü) logaritmik olarak yükseldiğini gördüğüm için vazgeçtim. daha usturuplu yükselen bir coin görsem girmeyi düşünüyorum aslında.

  • sanguine  (15.04.21 20:30:21)
yerinde olsam paramın miktarı ve gelecek hedeflerime göre değerlendirirdim. çok fazla borcun temel eksiğin (yaşam için) vs yoksa ilk aşamada %40 oranında kriptoya geçerdim.

ama en az 4-5 tane coin alabilirsin. ben vitalik buterin'in yüzdesine yakın oranda tutuyorum.

static.cryptobriefing.com
  • avatar is back  (15.04.21 20:30:21)
Merhaba 2020'de girenlerin fikrini almayın bence eskilere danışın :) paranın maksimum %25'ini kripto borsalarına yatır, yakında ağlama duvarı olacak buralar.

  • mcgrain  (15.04.21 20:33:30)
eğer çok şeyde gözün yoksa (biraz daha garanticiysen) USDT Staking pool'larına bakabilirsin.

waves.exchange
mesela. (Waves şimdiye kadar düzgün gitti, ama bir gün rugpull çekip basıp giderler mi kimseye tam güvenemezsin tabii. Ama yine de düzgünce bilinen yılların projesi bunlar)

Benim kriptoda da varlığım var ama bu yıl sonu gibi usdt/usdc'ye geçince tahminen burada stake edeceğim.
  • nhk ni youkosu  (15.04.21 20:49:05)
waves.exchange daha bugün nispeten risksiz bir yatırım seçeneği sundu usdtlambo diye
medium.com

  • rakicandir  (15.04.21 20:58:57)
Mevcut finansal sistemden neredeyse tamamen çıkmış durumdayım Mayıs 2017'den beri.
%98 kadar Bitcoin.

  • Lethe  (15.04.21 21:05:36)
Dolari yatirimdan saymiyorum. Onun disinda kalanin hepsi ethereum agindaki cesitli projelerde.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (15.04.21 21:25:50)
%30 kadar kriptoda. %70 Borsa İstanbul'da ama elimdeki hisseler biraz yükselince BİST'ten çıkıp tamamını kriptoya ya da bir kısmını fonlara yatırıp uzun vade bekleyeceğim.

  • himmet dayi  (15.04.21 21:43:58)
bütün param 5000 lira idi. (evet işsizim) Fazla kazanmak için büyük risk almak gerektiğini bildiğim için hepsini kriptoya yatırdım, amacım parayı arttırdıktan sonra 5 bini çekip karla devam etmekti. 1 haftada 5 bini 22 bin yaptım, 8 bini çekip bankaya koydum ana para olarak. şimdi 14 binle devam ediyorum. aslında yine 5 bin civarı bir para ile devam edecektim ama para ne kadar azsa o kadar az kazanıyorsunuz malum. bari düzgün bir şeyler kazanayım diyerek 14 binle devam etme kararı aldım.

  • candide  (15.04.21 21:46:39)
Ne kadar paran olduğuna göre değişir. Bir IBKR hesabı açıp paranı VTI gibi Amerikan borsasında işlem gören bütün kağıtların toplandığı bir ETF'e yatırabilirsin. Yıllık ortalama 8-10% getiri alırsın.

90% VTI 10% Bond yapabilirsin Warren Buffett gibi.
  • niyeti bozuk http nesnesi  (15.04.21 21:50:53)