[]

Okulların karantinaya alınması nasıl oluyor?

Özel bir anaokulunda psikolog olarak çalışıyorum. Son 1 haftada 9 öğretmen, 1 servis şoförü ve görevlisi Corona pozitif çıktı ve arka arkaya çıkıyorlar . 15 öğrencinin ailesi karantinada, 5 öğrencinin kendisi de pozitif çıkmış. Malum devlet anaokullarini kapatmadigi için çalışmaya devam ediliyor ama şu durumda karantina uygulanması gerekmiyor mu? Bana söylenen 'herkes kendi önlemini alacak artık Fraise Hanim' oldu. Cidden sinirlendim bu duruma. Öğretmenlerin Corona olduğu 2 sınıf (ki onların öğrencileri büyük yaşta biraz daha) haricinde paylaşılmadi velilerle bu arada.

İstifayı basıp eve gitmekle oturup çalışmak arasında gidip geliyorum. Bu okulu şikayet etsek karantina uygulanmaz mi? Tesekkur ederim şimdiden herkese.

Not: şu anda üç öğrenci de müdür odasında bekliyor zira ailelerinin testleri pozitif çıkmış, almaya geliyorlarmış.

 
bir arkadaşınızdan telefon ile şikayette bulunmasını isteyin. hem kendiniz sorun yaşamazsınız hem de okul karantinaya alınır. ya samimiyetine güvendiğiniz velilere çaktırmadan çıtlatın.

ben çocukların yanında bağıra bağıra "aaa o da mı hasta, aaa bu da pozitif" diye dolanıyordum mesela.
  • wild honey suckle  (15.04.21 12:11:05) 
Gabe, finansal olarak sorun değil de ikinci universitemi bitirdim, şu an bir yandan da yüksek lisans yapıyorum. Haliyle yaş 30'a yaklaşırken başladığım ilk işim bu. Cv boş kalmasın, çalışma hayatına adapte olayım diye başlamıştım ise. Şimdi istifa edince bomboş kalacağım gibi hissediyorum.


  • fraise  (15.04.21 13:21:52) 
Oğlumun kreşinde 1 öğretmen pozitif çıktı ve kreşi kapattılar 2 hafta. Sizinki baya saçma olmuş :/


  • sta  (15.04.21 22:40:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.