[]

İhbar süresinde iş bulunca iş arama izni?

Yeni iş bulduğum için işten ayrılıyorum ve istifamı verdim. İki hafta ihbar sürem var. günde iki saatli iş arama iznim olmalı yasa gereği. İstifa dilekçeme "yeni iş bulmam sebebiyle" yazarsam bu beni bağlar mı? Çakal avukat istifa sebebini yazdırıyor dilekçeye. İş buldum demesem de sıkıldım çıkıyorum desem, iş arama iznimi kullanmam daha kolay mı olur?
 
sebep yazmak zorunda değilsiniz, sıkıldım çıkıyorum yazabilirsiniz.


  • trajikomix  (14.04.21 22:52:44) 
"sıkıldım" da yazmayın bence. "işten ayrılıyorum" deyip geçin. Sebep söylemeye gerek yok.


  • michael_knight  (14.04.21 23:58:41) 
kişisel sebepler-ailevi sebepler

Avukatın çakallık bir durumu yok aslında, dilekçede mutlaka bir sebep olmalı, sonradan uygunsuzluk olmasın sıkıntı çıkmasın dilekçe geçerli olsun diye yaptırıyor onu, bir nevi şekil şartı yani.

Kişisel sebeplerden dolayı ayrılmak istiyorum yaz geç. Şimdiye kadar tüm istifa dilekçelerimde aynı cümleyi yazdım, o yeterli, daha fazla ayrıntı vermek zorunda değilsin.
  • zikardo  (15.04.21 03:32:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.