[]

Philips PH805 Boğuk Ses Sorunu

Selamlar,

Nihayet karar verdim ve bir kulaklık aldım. Philips PH805. www.amazon.com.tr

Bu ikincisi. İlkini açma-kapama tuşu takılıyor diye iade etmiştim. Yeni gelen de pek farklı değil. Ama bu kez bu nedenle iade etmeyeceğim.

Bu kez sorun farklı: Ses boğuk çıkıyor, yani temiz değil. Kalitesiz kulaklıklardaki gibi kötü bir ses. Notebookta da, telefonda da durum aynı. İlk kulaklıkta böyle bir şey fark etmemiştim.

Ek: Bir sorun daha: Youtube'da müzik videosu izlerken sesin görüntüden geç geldiğini fark ettim. (Notebook'un hemen önündeyim.) Videoda bir ses-görüntü uyumsuzluğu olmadığını kulaklıksız dinlediğimde görebiliyorum.

Acaba kulaklıkta bir ayar mı yapmak gerekiyor? Fikri olan var mı?

Not: Üç modu da (ANC on, ANC off, ambient) denedim, durum aynı. Youtube, Netflix, Spotify... Bunlar da denediğim kaynaklar. Soundcore Spirit X (çok daha düşük kaliteli bir bluetooth kulaklık) ile de kıyaslayarak ses kalitesi farkını doğruladım.

Ek: Başka sorunlar da yaşadım: Elimle dokunmamama rağmen modlar arasında defalarca geçiş yaptı (geçiş için kulaklığın dış kısmına bir kez tıklamak gerekiyor). O sırada yemek yiyordum. Muhtemelen çiğnemeden dolayı oldu.

 
youtube daki incelemelerde bu konuda bir şey denmiş mi?


  • freebird5406_2  (14.04.21 14:32:09) 
@freebird5406_2
Hayır, hiçbir şey bulamadım. Yorumları daha önce de incelemiştim.

Muffled sound (boğuk ses) şeklinde arama yaptım, paylaşılmış bir sorun görmedim.
  • pantepember  (14.04.21 15:07:27) 
aynı kulaklığı kullanıyorum, hiç öyle bir sorun yaşamadım. hatta ses kalitesini ciddi anlamda beğeniyorum kulaklığın. kesinlikle iade edin, sorun kulaklıkta çünkü.


  • dylancash  (14.04.21 17:50:30) 
Hatta şu an bir şarkıda tiz seslerde cızırtılar duymaya başladım. Spotify'da About Love - Original Mix by Simon Le Grec şarkısında.

Kulaklık muhtemelen arızalı. Başka şarkılar da deneyeceğim.

Başka bir ürüne mi yönelsem artık?
  • pantepember  (14.04.21 20:02:57 ~ 20:07:58) 
Buraya bir not bırakmam gerektiğini düşünüyorum. Benzer bir sorun yaşayanlar için faydalı olabilir:
Kulaklığı test ederken Sound kısmından Hands-Free değil Stereo'nun seçili olduğundan emin olun. Sanırım şu ana kadarki testlerimde bu hataya düşüp denediğim kulaklıkların ses kalitesinin düşük olduğuna inandım.

  • pantepember  (29.04.21 21:46:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.