[]

instagram ramadan storyleri

Selamlar. Bu sabah itibariyle instagram’ıma şeriat geldi.
Herkes görmüştür, bir etiketi hep en önde gösteriyor instagram. Alakası alakasız milyon story var.
Acaba herkese otomatik bir etiket mi takip ettiriyor diye düşündüm baktım ama öyle değil.
Bunu engellemenin bir yolunu bilen var mı?
Orada karşıma çıkanları tek tek unfollow etmek maalesef bir çözüm değil.

 
Yukarıda o ramazan hikayesine uzunca dokunun, mute etme seçeneği çıkıyor. Az önce yaptım aynısını.

Hikayesinde ramazan temalı sticker kullananlar orada çıkıyor.
  • kobuzchu kiz  (13.04.21 23:10:35) 
sanırım olay şu:
tech.hindustantimes.com

ben de bi "bu nedir yahu" demiştim görünce. ramazan özel stickerları yapmışlar, takip ettiğin kişilerden, o stickerları kullanıp story atan herkesin storylerini bir yere toplamışlar. bende kayboldu bu arada, şimdi baktım yok. her gün geri gelecek mi bilemedim. şimdi bu fasiliteyi kullanıp görünürlük kasanlar olacaktır kesin, herhalde yeniden görünecek.

ramazana böyle bir festive event vurgusu yapılıyor globalde, bugün bbc haberinde bile şöyle bi tanımlama yazmışlardı, garipsedim "ramadan, a festival that involves a month of prayer and festing". biraz hristiyan adetleri gibi easter, christmas havasına soktular herhalde bu işi globalde, onun yansımalarını görüyoruz diye düşünüyorum.
  • nimberjack  (13.04.21 23:14:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.