[]

Adsl to fiber

Apt kapısına kadar fiber gelmiş. Başvurumu yapınca eve fiberin gelmesi ne kadar vakit alır. İnternetim kaç gün kesilir. Evden çalışıyorum 1 gün bile kesilse yaptıramayabilirim. Hat ttnet bu arada
 
apartman kapısına mı geldi yoksa evin kapısına mı? önemli olan bu.

eğer apartmana geldiyse kutu kurulumu vs uzun sürebilir ama apartmana kutu geldiyse evinize kablo çekimi çok kısa sürer.

ttneti arayıp bilgi alabilirsiniz.
  • false pretension  (13.04.21 19:39:42 ~ 19:39:57) 
Apartmanın kapısında kutu var ama daire kapısına kadar getirilmiş bir şey yok. Onlar dediler zaten 1 hafta internetiniz kesik kalabilir diye. Her fibere geçen interneti kesik bekliyor mu, çok saçmaymış. Bağlanana kadar neden adslimizi kullanamıyoruz ki, değil mi?


  • eksisozlukokuryazari  (13.04.21 19:42:51) 
Onlar kablo çekilse bile beklersiniz diyor.


  • eksisozlukokuryazari  (13.04.21 19:43:34) 
Binadaki kutudan eve kablo çektikten yarım saat sonra interneti açtılar. Adsl aboneliği fiberden bağımsız olduğu için ne zaman kapatırsanız o zaman abonelik sona erer. 1 hafta demelerinin mantığını anlamadım.


  • IncredibleMau  (13.04.21 20:01:15) 
Adslden nakil olduğu için nakil gereği ikisi aynı anda açık olamaz dendi. Nakil işlemi başladığında diğeri kapanır gibi bişey söylediler.


  • eksisozlukokuryazari  (13.04.21 20:20:15) 
Ttnet adsl kullanıyoken vodafone fiber'e geçtim. Altyapılar farklı olduğu için nakil yapılamayacağını söylemişlerdi bana. Önemli değil ama bu. 1 hafta internetsiz kalmak çok mantıksız. Binada zaten kutu var. Kutudan eve kablo çekmek hadi diyelim en kötü 1 2 saatlik iş olsun. Kabloyu modeme bağladıktan sonra interneti aktif etmenin ne bir zahmeti ne de evrak işi var.

Tek bir ihtimal veriyorum 1 haftanın mantıklı olabileceği durum olarak. Bizim binada vodafone kendi altyapısını kullanıyor. Sizin durumda firma kiralanmış bir altyapıyı kullanıyorsa eğer belki kendi aralarındaki anlaşma, prosedür uzun sürüyordur. Yine de arayıp bi başka müşteri temsilcisine daha sormak lazım.
  • IncredibleMau  (13.04.21 20:30:12) 
Firma Telekom zaten. Sanmıyorum kiralık bir altyapı kullanacağını.


  • eksisozlukokuryazari  (13.04.21 21:18:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.