enerjinizi/modunuzu yükselten gıdalar

böyle modunuz, enerjiniz düşükken ne yiyip içiyorsunuz da size iyi geliyor?

ben:

- kemik suyu çorba
- soda limon
- kahve
- bitter çikolata

Annemin kokulu çorbası.
Ilikli kemik, et, havuç,patates, soğan ve çok çok fazla sarımsak.

  • allah yazdiysa bozsun  (12.04.21 21:55:30)
şalgam acayip yükseltiyor beni.

  • etna  (12.04.21 22:15:37)
kışın mandalina, yazın üzüm. soğuk süt.

bunlar enerji vermiyor ama sadece modumu yükseltiyor.
  • south park in kapusonlu uyesi  (12.04.21 22:18:46)
Çok acaip bir durum var.

Son 5-6 gündür sabahları aç karnına yarım litre suya 1 limon sıkıp içiyorum. Üçüncü günden beridir "meğer ben ölüyormuşum" dedim. O derece hareketlendim, iyi geldi. Gerçi bazı takviyeler de alıyorum (merak eden olursa yazıyorum; beta glukan, magnezinc, vitabiol, omega 3) ama o takviyeleri daha önce de alıyordum ve böyle olmamıştım.
  • 1bir1bir1  (12.04.21 22:24:58)
Ayrıca glutenli gıda yemeyi çok azalttım. Yakın zamanda bir sebepten "çok az yediğimde zarar vermediğini" keşfetmiştim, ona dayanarak kendime bir kota belirledim. Yani gluten çok azaldı. Bence enerjiyi veya öodu düşürenlerden biri de unlu gıda.

  • 1bir1bir1  (12.04.21 22:32:36)
Çikolatayı bırakmak enerjimi arttırdı benim.

Bunun dışında kahve, yeşil çay, bitki çayları. Aşırı keyif alıyorum içerken.
  • jazzabel  (12.04.21 22:34:42)
Kesinlikle kefir. İnanılmaz enerji verici bir içecek. En azından benim için öyle oldu. Bol bol taze sebze tüketmek de aynı şekilde.

  • canavar geliyor kacalim  (12.04.21 22:38:49)
limon/sirke

keçiboynuzu pekmezi
  • msb  (12.04.21 23:07:22)
uzun vadeli etki olarak:
- tahılı ciddi oranda azaltmak (unlu gıda, bugday,arpa) yulaz az mikterda olabilir.
- islenmiş sekeri azaltmak
- omega 3 takviyesi
  • orpheus  (13.04.21 07:30:08 ~ 07:30:48)
Antep katmeri <3
Genel olarak tatlı şeyler.

  • pati  (13.04.21 08:09:35)
Karpuz
Cevizli sucuk
Şalgam
Kahve
  • Uncle Sam  (13.04.21 09:56:15)