burun tıkanıklığı şikayetiyle kbb'ye gitmek

merhaba. yıllardır muzdarip olduğum burundan yeterince nefes alamama şikayetiyle kbb'ye gideceğim. şimdi ben gidince nolcak?

ben: doktor bey/hanım ben kendimi bildim bileli burnumdan tam olarak nefes alamıyorum, sıklıkla ağzım aralık uyuyorum, aşırı sesli nefes alıyorum.
doktor: eğin başınızı burnunuza bakalım. hmm. burnunuzda et/kemik/orda olmaması gereken bir şey var. ameliyat olmanız gerekli.
ben: tmm tşk.

ben kafamda böyle kuruyorum, başka şeyler olabilir mi, olaylar başka nasıl gelişebilir? saçma sorumun sonuna geldik, iyi akşamlar.

Radyo dalgaları ile konka denen kısımları yakıp rahatlatabilir

  • kisa  (12.04.21 20:11:05)
E öyle olacak. Ameliyata çok meraklılar. Deviasyon derler hemen. Ama tam olarak nefes alamayı açık ağız uyumana sebep olan burnunda eğer gözle görülür bir eğrilik de varsa, eğer farklı bir sebep de yoksa o ameliyatı ol zaten. Ama çok iyi araştır cerrahı çünkü saçmalayanlar da varmış.

  • 1bir1bir1  (12.04.21 20:55:16)
on gün önce bu ameliyatı oldum. doktor ilk görüşmede baktı, hmm çok tıkalı bu ameliyatlık dedi geçti. ancak her eğrilik ameliyat gerektirmiyormuş. belki de alerjiniz var, alerji sizi tıkıyor.

  • nzessia  (12.04.21 21:29:22)
Rahatsızlığın boyutuna göre. Zor nefes alıyorum, başım çok ağrıyor, sürekli geniz akıntım var. Burnuma iki doktor yamuk dedi ama ameliyat için ısrar etmediler. Baş ağrımdan dolayı olmayı düşünüyorum ama cesaret edemedim.

  • jazzabel  (12.04.21 21:48:46)
Devlet hastanesinde olmaz ama özelde kamerayla bakıyorlar. Benim sol burnum dar. Aynı sorun bende de var. Hayatım boyunca düzgün nefes alamadım. Eğrilik gözle görülür değil. Ama doktorlar anlıyor. Fakat bazen nefes aldığımda aslında daha önce yaşamamış olduğumu anlıyorum. Doktorlar ameliyat etmiyor beni. Bu yüzden üzgünüm. Gluteni kesmek biraz tıkanıklığı azalttı ama. Tavsiye ederim.

  • canavar geliyor kacalim  (12.04.21 22:46:07)