[]

Yanlışlıkla kimlik numarası paylaşmak

Bir siteyi resmî site zannedip yanlışlıkla kimlik numaramı girdim. Sorgulama ekranı gibi bir sayfaydı. Bilgi karşı tarafta depolanmış mıdır? Bir sorun olur mu? Sadece kimlik numarasıyla neler yapabilir kötü niyetli kişiler?
 
90 ve daha önce doğumluysan zaten kimlik numaran dolaşımda. Değilsen de kaydedilmiş olabilir. Çok büyük bir sıkıntı yok. Çok zor değil bulmak zaten.


  • tessera  (12.04.21 17:46:03) 
Kimlik bilgilerimizi ele geçirmeyen firma kalmadığı için artık ben dert etmiyorum


  • anladespina  (12.04.21 18:02:13) 
önceki yanıtlar +1

kargo firmalarından alışveriş yaptığımız yerlere kadar resmi/gayri resmi her yerde var ve birinin TC'sine ulaşmak artık zor değil.
  • biseysorcaktim  (12.04.21 18:25:59) 
Yukardakiler +1
Ayrıca iş yerindeki panolarda, iş gruplarında vs her yerde uluorta dolaşıp ulaşılabilir olduğu için gizliliği mi kalmış ki diyorum. İnternet siteleri, kargoları saymıyorum bile

  • epitaf  (12.04.21 18:35:05) 
ben de yukardakiler +1 demek istemiyorum ama oyle yani. tckno bu kadar gizli bir bilgi olsaydi RTE'ninki ortamlarda bulunabiliyor olmazdi.

yalniz ahahah bunu yazdiktan sonra bi bakayim dedim karsima cikanlar:
www.cumhuriyet.com.tr

sozkuktekine de mahkeme ugramis sdhjfghj eksisozluk.com
  • yoggi  (12.04.21 20:03:22 ~ 20:05:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.