yüz yogası guruları bir bakar mısınız? (gua sha içerir)

bir süredir cilt bakımı ve yüz yogasını araştırıyorum, malum 30lu yaşlar kritik zamanlar. yüz yogası videoları izlediğimde genelde cilt bakımına uygun yağlar sürüp bunu roller ya da gua sha denilen bir taşla yediriyorlar ciltlerine.

ilgimi çekti, eminönüne yolum düştü bugün oralarda baktım set olarak 110-120 liraya satılıyor doğal taş satan dükkanlarda. sonra aklım çelindi trendyola bakayım dedim orada aynı set 75 liraya var yine ikili. pembe kuvars baktım ben çok da bildiğimden değil de, hassas ciltler için pembe kuvars iyi gelir dediler bir de pembe sevdiğimden :) ama dükkanlarda envai çeşit taş vardı, yeşim, lapis lazuli, yıldız taşı vs...

neyse lafı uzatmadan sorayım, netten de alsam dükkandan da alsam sertifika falan vermiyorlar. gerçekten pembe kuvars mı, değil mi anlama şansım da yok gerçeğini sahtesinden ayırt edecek bilgiye sahip değilim.

internetten alıp da memnun kaldığınız ve çok uçuk fiyatlı olmayan yerler varsa linklerini rica edeceğim, ya da doğaltaş satan dükkanlardaki garanti doğaldır derseniz gidip onu da alabilirim.

bide etkili mi ya gerçekten, almaya niyetlendik ama yaş ilerliyor gençlik elden gitmeden ucundan yakalayıp tutalım diye, sazan.avi değildir inşallah

cevap yazanlara şimdiden teşekkürler

Gerçek taşı 100,200 tllere almak mümkün değil. Gua sha , roller vs benim gördüğüm ve denediğim pazarlama taktiğinden ibaret. Gerçek taş olmasının da bir etkisi var mı tartışılır olduğundan en ucuzunu almak mantıklı olan. Ben öyle yaptım. Düzenli kullandığımı söyleyemem o nedenle sonuçları hakkında net konuşmayayım ama yüzdeki şişlikleri hafifletip, kan dolaşımını arttırmak dışında ciddi bir fayda göreni de okumadım hiç.

  • tuborg yesili  (12.04.21 15:57:28)
Doğal taşların bir etkisi yok. Önemli olan şekli ve yapılan hareketler. En ucuzu al +1

Ben bu tip şeylerden ziyade microcurret cihazları daha faydalı buluyorum ama sürekli yapmak gerekiyor. (Foreo bear, nuface gibi)
  • jazzabel  (12.04.21 16:00:19)