[]

Kanser tesavisi ve covid ilişkisi

Merhaba,

Annem 6 sene önce meme kanseri teşhisi ile memelerini aldırdı. Hala kullandığı birtakım ilaçlar var. Covid pozitif. 5 gündür evde tedavi görüyor. Aşırı mide bulantısı, ağrı ve iştahsızlık var. Yarın hastaneye yatış için bir şeyler yapacağız ama bu durumda olan hiç tanıdığınız biri var mı? Ya da aramızda sağlıkçılar varsa bu konuda beni aydınlatabilirler mi?

Covid ile kanser tedavisi ilişkisi nasıl oluyor?
Verilen bu ilaç daha mı kötü yapıyordur?

Teşekkürler

 
bir kanser hastası yakınımız evde geçirdi hastalığı. ilaçları kullanmışlar. kocası da kendisi de 70lerindeydi.


  • false pretension  (11.04.21 23:03:14) 
Yaaa gerçekten mi çok sevindim. Çok sağolun: içim içini yiyordu. Annem genç üstelik. İlaçlar bitince toparlar o zaman. Teşekkür ederim


  • makarnacanavari  (11.04.21 23:35:15) 
Geçmiş olsun öncelikle.

Geçen hafta tüm aile covid pozitif çıktık. Bitiş getirsmis, oradan herkese bulaştı.

Kanser vakası yok bizde fakat hasta olunca araştırdığım kadarı ile yapılacak özel bir tedavi de yok. Verilen raviran di galiba antiviral ilacı herkes kullandı ve faydasının olduğunu dusunuyoruz. Bunun yanında c vitamini, çinko ve d vitamini desteği aldık. Doktorlar bunu tavsiye etti. Ayrıca bol su da çok faydalı.

Ilacın da bazı yan etkileri oluyor fakat kısa süreli etkile oldu bizde, ishal, mide bulantısı gibi.
  • nucleon  (12.04.21 00:20:20) 
bildiğim kadarıyla aktif tedavide kemoterapi ile birlikte bağışıklık sistemi baskılandığı için risk oluşturuyor. aktif kanser tedavisi yoksa ekstra bir risk oluşturur mu hiç duymadım. aktif tedavisi olduğu halde de atlatan çok insan duydum, şahit oldum.


  • hayal fazlasi  (12.04.21 01:17:10) 
Covid'in kanser hücrelerini yok ettiği bu yolla iyileşen çok sayıda kanser hastasının olduğuna dair yayınlar var biraz araştırıp bulabilirsiniz. Ancak bu gerçekten çok sinsi bir rahatsızlık kimden kaptığınız, kaptığınız kişinin nasıl geçirdiği gibi etmenler de önemli. Ağır geçiren bir kişiden geçirdi iseniz ağır geçirmeniz olası ancak tam tersi de mümkün.


  • exican  (12.04.21 04:18:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.