Fotoğraf Üzerinde Boyut/Detay Değişikliği

Amatör olarak fotoğraf yarışmasına katılacağım. Elimdeki fotoğraflar profesyonel makineyle çekildiği için detay/boyut olarak oldukça yüksek. Aşağıdaki yarışma şartında çözünürlük, boyut olayında pixel, boyut gibi detaylarda üst sınır var. İstedikleri fotoğrafların boyutu maksimum 4 mb olmalıyken benim fotoğraflar 6,7,8 mb civarında. Fotoğrafı bozmadan nasıl ayarlayabilirim?

İlgili şart:

Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, (en yüksek sıkıştırılmamış kalite) ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1980 piksel ve 4 Mb'den büyük olmayacak boyutta internet sitesine yüklenecektir. Gönderilen fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

photoshop'da jpeg kaydederken çıkan kalite/boyut seçeneklerinden birini seçerek optimize edebilirsin. aynı ekranda dpi da olması lazım.

  • sinek kral  (11.04.21 15:09:18)
Jpeg boyut küçültme yaz google’a ilk çıkan sitede küçülttür. Aşırı kolay. Ben photoshopta kaliteyi ne kadar azaltsam da istediğim boyuta getirememiştim bu yöntemle küçülttüm.

  • epleindebisous  (11.04.21 19:25:21)
mesaj atarsanız istediğiniz boyuta getirip atabilirim.

  • RojoElefante  (11.04.21 19:26:39)