[]

Şu adaptör yerine şu usb şarjı kullanabilir miyim?

Lütfen sadece anlayanlar cevap versin..

Adaptör kullanmak yerine usb den şarj etmek istiyorum.

Adaptör yerine şu kabloyu satın alsam voltaj/amper konusunda bir sıkıntı olur mu?

İkisinin uçları aynı onda bir sıkıntı yok. teknik anlamda soruyorum.

www.hepsiburada.com

i.hizliresim.com

 
usb maksimum 0,5 A akım verir normal şartlarda. ancak kullandığınız adaptör 0,15 A akım veriyor. bu durumda şarj ettiğiniz cihazda akım kontrol devresi yoksa usb'den gelen akım gereğinden fazla olabilir. yükske akım da şarj edilen aletin bataryasının çabuk bozulmasına hatta ısınıp patlamasına vs. bile yola açabilir.

ayrıca giriş uçları aynı gibi görünse de +/- kutuplarına da bakmak gerekli. kutuplar hatalı olursa şarj kontrol devresi varsa bile o devreyi yakabilirsiniz.
  • shadowfollower  (09.04.21 16:05:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.