Kredi ile borsa

Hali hazırda tüm birikimim borsada. Bir miktar eksideyim yüzde 10 kadar, ama bu kardan zarar gibi düşünebiliriz. 50k 24 ay kredi çekip bir miktar daha hisse almak istiyorum. Kredinin her ay kenara attığım para kadar geri ödemesi var. Riskli farkındayım ama risk almadan da bi şey olmuyor. Sizce fazla mı riskli? Bulaşmiyim mi hiç?

Cesario açıkçası geçtiğimiz marttan beri çok çok büyük fırsatları kaçırdım ama yine fena sayılmayacak fırsatlar yakaladım. Her gün tavan giden kağıtları almıyorum, aldığım hisseler hepinizin bilip kullandığı şirketler. Bu fikir aklımda 1 yıldır var, geçen sene çekseydim o para ikiye katlanmıştı hem de düşük faizden ama şu an ekonomi iyice sıçtı tırsıyorum :(

  • mg3929  (09.04.21 15:15:42)
Risk değil kumar bu. İçeriden acayip bi bilgi falan yakalamadıkça kesinlikle girmeyeceğim bir iş.

  • roket adam  (09.04.21 15:23:08)
Şimdi bu Fransa'da yapiliyor, hatta hayat sigortasinda soruluyor kredi cekip bunu yatırım yapmak gibi şeyler istermisiniz diye. Neden? Çünkü kredi oranlari zorlasalar negatif olacak.

Türkiye'de senin o kredide para kazanman için yillik 16'in üstünde para kazanman lazim. Bu acayip büyük risk yani. 2-3'den bahsetmiyoruz.

Bence kumar oynamakla ayni sey.
  • logisticsmanager  (09.04.21 15:32:39)
konudan bağımsız olarak aklıma bi espriyi getirdi.

"100bin lira borcum vardı, serhat beyle tanıştım ve sağolsun bana bir iddaa kuponu verdi artık 150bin lira borcum var" :d

biraz daha kısa vadede kazanmak istiyorsun ama yapma. elindekiyle devam et yoluna. 2 sene sonra hayalini kurduğun paraya riskle varmaktansa bekle 3 sene sonra var.
  • avatar is back  (09.04.21 15:58:23)
kredi ile borsa, döviz vs yatırım işine girilmez. kumar da oynanmaz.

  • co2s2  (09.04.21 16:07:46)
borç ve kredi ile yatırım yapılmaz. bunu prensip haline getirin.

  • rakicandir  (10.04.21 00:43:54)
hayatta yapabileceğin çok saçma şeyler var ama bu kesin ilk 5 e girer.

  • duyurukullanıcısı  (10.04.21 00:51:49)
çok saçma. hem de bu faiz oranları ile ...

  • dafuq  (10.04.21 01:43:34)
geçen sene inanılmaz düşmüştü ya
o zaman yapılırdı
dayım yaptı ortalama bişeyler kazandı
fakat bu ortamda bu faizle yapmak yürek ister ben olsam kafayı yerim
  • megacracker  (10.04.21 01:55:05)